Спенс – Гарсія: прев’ю та прогноз на бій

2Завтра в Арлінгтоні, США, відбудеться перший мегафайт 2019 року – бій Еррола Спенса-молодшого з Майкі Гарсією. У цьому поєдинку є беззаперечний фаворит – Еррол Спенс. Але й назвати його боєм без інтриги не можна ніяк. Наскільки великими є шанс Гарсії створити сенсацію в бою зі Спенсом, ми спробуємо розібратися у даній статті.

У світі боксу з давніх-давен існує приказка, згідно з якою хороший великий боксер завжди поб’є хорошого маленького боксера. Вона спрацьовує майже завжди. Майже, але не завжди. Можна пригадати перший бій Роберто Дюрана з Реєм Леонардом, другий бій Евандера Холіфілда з Ріддіком Боу, а також кілька поєдинків за участі Менні Пак’яо та Кріса Бірда. Та й взагалі у боксі все може вирішити один удар, коли боксер може нокаутувати гіганта, якому поступається не лише в габаритах, а й в майстерності та й взагалі у більшості боксерських компонентів. Два яскравих приклади – перемоги Хасима Рахмана та Олівера Макколла над Ленноксом Льюісом. Кожному з них для перемоги вистачило всього одного точного удару в підборіддя Леннокса.

Тому про яку відсутність шансів у Майкі Гарсії можна говорити? Ні, шанси у нього точно є. Але скоріш за все, для перемоги над Спенсом Гарсії доведеться переграти й перехитрити його, а не просто підловити одним ударом. Еррол Спенс дуже обдарований фізично боксер. Швидкий, сильний фізично, з дуже потужним ударом. Але, на відміну від тих же Джарретта Харда та братів Чарло, які виступають в категоріях трохи повище, фізичні дані не є превалюючим чинником успішних виступів Спенса. Еррол дуже технічний боксер з широким арсеналом ударів і непоганим захистом. Та й з боксерським інтелектом у нього проблем помічено не було. Як і з підборіддям. Така собі всесторонньо розвинена бойова машина.

Чим же може взяти Гарсія у цьому бою? Ідеальною підготовкою, ідеальною стратегією на бій. Майкі Гарсія – боксер-інтелектуал, і у нього дуже хороший тренер – Роберт Гарсія. Тому можна не сумніватися, що кілька сюрпризів для Спенса вони приготували. Але якими можуть бути ці сюрпризи? Головні – це пастки і обманні рухи. Змусити Спенса повірити в те, що планується щось одне, а зробити зовсім інше, зовсім несподіване для нього. Акцент робитиметься на контрударах правою, які у Гарсії відзначають великою точністю. Саме ними Майкі намагатиметься погасити атаки Спенса по корпусу, які він так любить. Питання в тому, наскільки чуттєвими будуть ці удари для Еррола Спенса, адже гарсія піднімається одразу на дві вагові категорії вище і навряд чи збереже потужність ударів, яка була притаманна їм у легкій вазі. Якщо ці удари заставатимуть Спенса зненацька і зможуть стримувати його атаки, інтрига в бою може закрутитися дуже серйозна. Але велика проблема Гарсії у тому, що він не дуже любить високий темп – у прикладах, коли невеликі хороші боксери перемагали великих, переграючи їх, а не нокаутуючи одним ударом, ці маленькі боксери були дуже темповими боксерами. І Роберто Дюран, і Менні Пак’яо, і Евандер Холіфілд. Ну, хіба що Кріса Бірда не можна назвати таким – він теж був контрпанчером, як і Гарсія. Але якщо на менш технічних гігантів, таких як Джаміль Макклайн, Бірда вистачало, то вже з Володимиром Кличком у нього шансів не було. Тому, все ж таки, для перемоги Гарсії, скоріш за все, доведеться боксувати у більш високому темпі, ніж він звик це робити – викидати більше ударів, більше рухатись, використовувати більше фінтів.

Точний прогноз на цей бій можна буде зробити після перших трьох раундів – якщо у них перевага Спенса буде явною, то інтриги у цьому поєдинку чекати не варто. Але якщо Гарсії вдасться зробити бій конкурентним вже з самого його початку, тоді шанси на перемог у нього будуть не примарними. Прогноз Boxingnews.com.ua – перемога Еррола Спенса одноголосним рішенням суддів.

Оцените статью
BoxingNews Украина
Залишити відповідь

Нажимая на кнопку "Отправить комментарий", я даю согласие на обработку персональных данных и принимаю политику конфиденциальности.