Ломаченко – Педраса: післямова

3Перемога Василя Ломаченка над Хосе Педрас, незважаючи на те, що він була беззаперечною, викликала чимало дискусій в світі боксу. На форумах і в коментарях вболівальники обговорюють два питання: 1) Чи не почав старіти, здавати свої позиції Василь Ломаченко? 2) Чи не занадто малий українець для цієї вагової категорії? Вичерпні відповіді на ці питання ми постараємося дати в цій статті.

Отже, чи не почав “здавати” Василь Ломаченко? Ні і ще раз ні! Буває, звичайно, що боксери старіють і раніше, ніж в 30 років (Вільфредо Бенітес, Фернандо Варгас), але такі випадки є, скоріше, винятком із правил. І вже точно ви не знайдете жодного боксера в історії, який би настільки самовіддано і професійно ставився до режиму і тренувального процесу, як Василь Ломаченко, який почав би старіти в такому ранньому віці. У чому ж тоді причина, що Ломаченко не виглядав якимось надшвидким в двох своїх останніх боях, спитаєте ви. А відповідь проста: його суперники були дуже швидкими. У плані фізичної швидкості ні Лінарес, ні Педраса не поступалися Ломаченкові. Василь – дуже швидкий боксер, але в плані фізичної швидкості він не такий обдарований, як той же Менні Пакьяо в його найкращі роки. Сила Ломаченка в іншому – в інтелекті і швидкості мислення. І в цих компонентах він точно не став гіршим. А те, що бій з Лінаресом вийшов настільки непростим, а в поєдинку з Педрасою домінування українця було хоч і незаперечним, але не всеосяжним, пояснюється стилістичними особливостями суперників – Василю завжди, ще з аматорських часів, було легше і простіше боксувати з агресивними, напористими суперниками, ніж з “технарями”, що уникають відкритого бою, контрпанчерами. Навіть не сумнівайтеся, якби минулої суботи в рингу Ломаченку протистояв боксер рівня Педраси, але набагато більш агресивного стилю, то всі зараз би охали і ахали, захоплюючись видовищністю перемоги українця.

Що стосується другого питання, то тут відповідь якраз ствердна: так, Ломаченко занадто малий для цієї вагової категорії. Більше того, боксуючи з хлопцями на зразок Лінареса і Педраси, які набагато переважають його в габаритах, в рамках легкої ваги, Василь ніби грає їм на руку, адже українцю не склало б труднощів зігнатися до другої напівлегкої, в той час як Лінарес, Педраса та інші більш габаритні боксери, які також виступали або виступають у другій напівлегкій вазі, повинні витрачати набагато більше сил на згонку ваги. А в легкій вазі їм з цим легше. Так що питання про те, чи не варто Василю Ломаченку задуматися про повернення в другу напівлегку вагу, не позбавлене сенсу. Але вирішувати тільки Василю і його команді – нам же залишається лише насолоджуватися кар’єрою цього видатного спортсмена.

Оцените статью
BoxingNews Украина
Залишити відповідь

Нажимая на кнопку "Отправить комментарий", я даю согласие на обработку персональных данных и принимаю политику конфиденциальности.