5 найкращих боїв Мухамеда Алі + відео

В день 70-річчя найвидатнішого супертяжа всіх часів та народів Мухамеда Алі пропонуємо вам згадати найкращі бої цього легендарного боксера. Послужний список жодного іншого боксера-супертяжа не може зрівнятися з послужним списком Мухамеда Алі, якому, на відміну від тих же братів Кличків, дуже поталанило з епохою – він потрапив в “Золоту еру” надважкої ваги, що дало йому змогу продемонструвати всі свої найкращі якості в боях проти видатних боксерів.

Отже, починаємо зворотній відлік нашого рейтингу:

5. Мухамед Алі ТКО3 Клівленд Вільямс. 14 листопада 1966 року. В цей день діючому чемпіонові світу Мухамеду Алі протистояв досвідчений панчер Клівленд Вільямс (65-5-1, 51 КО). Багато хто (в тому числі, й Майк Тайсон) вважає, що саме в цьому бою Алі виглядав найкраще в своєму житті – він рухався ідеально, був надзвичайно швидким, непередбачуваним в своїх діях, і його удари були дуже гострими. Вільямс нічого не міг поробити з Алі – в захисті Мухамед був бездоганним, а його дії в атаці – двійки, і багатоударні комбінації, які відправляли Вільямса на настил рингу – просто вражали.  Вже в другому раунді Вільямс тричі опинявся в нокдаунах, останній з яких був надзвичайно важким, а в третьому після ще одного нокдауну і подальшого побиття Вільямса рефері довелося зупинити бій.

4. Мухамед Алі ТКО7 Джеррі Кворрі. 16 липня 1972 року Мухамед Алі вдруге зустрівся на рингу з найкращим білим супертяжем світу 70-х років – Джеррі Кворрі. Перший поєдинок цих боксерів, який відбувся в жовтні 1970 року, завершився перемогою Алі технічним нокаутом в третьому раунді, коли рефері зупинив бій через розсічення у Кворрі. Але в тому бою Мухамед не виглядав так добре, як в другому поєдинку з Кворрі, тому ми вибрали для нашого рейтингу саме цей бій. І подивившись його, ви зрозумієте, чому – Алі виглядав просто бездоганно в цей вечір. Це була старша версія Алі, але це не значить, що вона була гіршою. Мухамед вже не рухався так добре, як в першій половині своєї кар’єри, але він став масивнішим і сильнішим фізично, а його атакуючі дії, здається, стали ще різноманітнішими.

В другому бою з Алі Кворрі виглядав абсолютно безпомічним, а він, до речі, був дуже сильним боксером – в його активі були перемоги над елітними боксерами – такими, як Флойд Патерсон, Рон Лайл, Ерні Шейверс, Мек Фостер, Бастер Матіс та іншими. Але він нічого не зміг протиставити феноменальному Алі, ставши просто мішком для побиття для Найвеличнішого. Як і в бою з Вільямсом, в поєдинку з Кворрі Алі знову продемонстрував відмінні комбінації, нестандартні ходи і дуже потужні удари. Не раз протягом цього бою Кворрі опинявся на межі нокдауну, а на початку сьомого раунду комбінація правий аперкот – лівий хук у виконанні Алі поставила крапку в цьому поєдинку – Кворрі ледь тримався на ногах, і продовжувати бій не було жодного сенсу.

3. Мухамед Алі ТКО6 Сонні Лістон. Коли в лютому 1964 року молодий Кассіус Клей, який на той час ще не змінив ім’я на Мухамед Алі, виходив у ринг проти знаменитого Сонні Лістона, ніхто не вірив у його перемогу.  Ставки на користь Лістона були просто вражаючі – 7 до 1. Сонні Лістон був не просто чемпіоном – він був легендою. Багато тогочасних оглядачів вважали його найсильнішим супертяжем в історії боксу, кращим за Джо Луїса та Роккі Марчіано.

Лістон просто розчистив всю надважку вагу, розтрощивши практично всіх боксерів першого ешелону – Клівленда Вільямса, Зору Фоллі, Ніно Вальдеса, Роя Харріса – і затратив на кожного з них не більше трьох раундів.  Промоутери тогочасного чемпіона світу, знаменитого Флойда Патерсона, як могли, уникали бою Флойда з Лістоном. Але, врешті-решт, Лістону вдалося витягнути Патерсона на бій, в якому він розтрощив чемпіона за 125 секунд першого раунду. В бою-реванші Патерсон протримався довше… на 4 секунди. Ось яким звіром був Сонні Лістон. І він мав не тільки неймовірний за силою удар, але й був дуже хорошим боксером – чого тільки вартий його джеб!

Як ми вже зазначали, ніхто з експертів не вірив у перемогу Алі. Але сам Мухамед мав зовсім іншу думку на цей рахунок.  Він повністю нівелював головні козирі Лістона – відмінний джеб та надпотужний удар – своєю рухливістю, швидкістю, інтелектом і… ще кращим джебом. Лістон нічого не міг протиставити Алі, який повністю перегравав його з дальньої дистанції, і в перерві між третім та четвертим раундами, як пізніше зізнався один з секундантів Лістона Джо Полліно, куток Лістона вдався до відчайдушного кроку – люди Лістона намастили рукавички Сонні їдкою речовиною, яка повинна була вплинути на зір Алі.

Коли Алі повернувся в свій куток після четвертого раунду, він сказав, що його очі просто горять. Його тренер Анджело Данді промив йому очі великою кількістю води і наказав у п’ятому раунді триматись якомога подалі від Лістона. Алі цей наказ тренера виконав, а вже в шостому раунді він знову почав бити чемпіона, причому це вже стало схоже на одностороннє побиття. На сьомий раунд Сонні Лістон не вийшов, пояснивши свою відмову травмою плеча. Однак багато хто вважає, що травми насправді не було, а Лістон просто зрозумів, що ніщо йому не допоможе вистояти в цьому бою.

2. Мухамед Алі ТКО14 Джо Фрейзер. 1 жовтня 1975 року в столиці Філіппін Манілі відбувся один з найвидовищніших боїв в історії боксу. На рингу в цей вечір зійшлись непримиренні суперники,  дві легенди світового боксу –  Мухамед Алі та Джо Фрейзер. Це була вже третя зустріч цих боксерів. У першому їх бою одноголосним рішенням суддів переміг Фрейзер, а в другому Алі взяв у Джо реванш, також перемігши його одноголосним рішенням суддів.

На той час і Алі, і Фрейзер вже трохи постаріли – не було колишньої швидкості, колишньої вибуховості. Але від цього їх бій став, можливо, ще цікавішим – Алі вже не міг рухатися так, як в найкращі свої роки, тому він просто стояв і обмінювався з Джо важкими ударами. Всі 14 раундів. Це був неймовірний бій. Описувати його немає сенсу – це треба дивитися. Просто невідомо, як боксери могли триматися на ногах після такої кількості пропущених ударів! Обидва бійця заслуговували найвищої похвали за цей поєдинок, але переможцем мав стати один. І ним став Мухамед Алі. Починаючи з 11-го раунду він взяв бій під свій контроль, а в 14-му око Фрейзера закрила величезна гематома, і він просто не міг бачити ударів Алі, який бив на вибір. У перерві між 14-м та 15-м раундами тренер Фрейзера Едді Фатч зняв Джо з бою. Ось так закінчилася найзнаменитіша трилогія в історії боксу.

1. Мухамед Алі КО8 Джордж Формен. За свою кар’єру Алі довелось пройти немало випробувань, але найважче з них чекало на нього 30 жовтня 1974 року – саме в цей день Алі вийшов у ринг проти справжньої машини для вбивства – Джорджа Формена. 25-річний Формен пройшов крізь всю надважку вагу, як ніж крізь масло – він знищував все, що траплялося на його шляху.

40 перемог в 40 боях, 37 нокаутів – ось так виглядав рекорд Формена до бою з Алі. Жоден з останніх восьми суперників Формена не зміг протриматись проти Великого Джорджа й двох раундів, а серед них були й найсильніші на той час важковаговики світу – Джо Фрейзер та Кен Нортон. Так, саме ті Фрейзер з Нортоном, які завдали поразок Мухамеду Алі! І хоча Алі взяв реванш у них обох, його перемоги над ними не могли порівнятись з розгромами, які вичнив Фрейзеру та Нортону Джордж Формен.

Ніхто не вірив у перемогу Алі. Насправді, мало хто вірив в те, що йому вдасться протриматись до кінця першого раунду. Але Мухамед знову всіх здивував – він повністю переграв, перехитрив великого Джорджа, а потім вимотав його й нокаутував. Він зробив те, що здавалося неможливим. Ось чому його називають Найвеличнішим.

Оцените статью
BoxingNews Украина
Залишити відповідь

Нажимая на кнопку "Отправить комментарий", я даю согласие на обработку персональных данных и принимаю политику конфиденциальности.