Навіщо шукати нову зірку, якщо вона вже є?

Андре Ворд

Андре ВордТак вже влаштована людина, що задовго до того, як зі сцени зійдуть старі герої, вона починає пошук нових, які могли б замінити їх. Це стосується всіх сфер життя, не тільки боксу. Але в боксі це проявляється особливо чітко – згадайте, як багато експертів та вболівальників в 80-х шукали “нового Алі”, як багато боксерів намагались копіювати його манеру ведення бою. Але нова суперзірка боксу була зовсім несхожою на Алі – стиль Майка Тайсона повністю відрізнявся від стилю Мухамеда. Коли ж сам Тайсон зійшов з боксерської сцени, всі почали шукати вже нового “Залізного Майка”. Але вся іронія ситуації полягає в тому, що ніколи не буде “нового Тайсона”, чи “нового Алі”, чи “нового Рея Робінсона”, тому що кожен видатний боксер є унікальним, а чиясь копія завжди буде гіршою за оригінал.

Тим цікавіше було мені спостерігати всю метушню в пошуках нової зірки в боксерських колах. Всі розуміють, що нинішні лідери світового боксу – Менні Пак’яо та Флойд Мейвезер – через кілька років підуть, та й взагалі, практично вся верхівка рейтингу Pound for Pound “окупована” віковими боксерами. Серхіо Мартінес, Хуан Мануель Маркес, брати Клички, Бернард Хопкінс – всім їм вже за 35, а декому й за 40. Тому пошук їх наступника не дивує. Дивує те, що його шукають не там, де потрібно. Найчастіше називають ім’я молодого мексиканця Сола Альвареса, як майбутньої суперзірки світового боксу. Вибачте, але кого цей Альварес побив, КОГО? Джорніменів, на 2-3 категорії легших за нього? Чи, може, кількох виснажених ветеранів, кращі роки яких залишились далеко позаду? Правда полягає в тому, що Сол Альварес ще не переміг жодного боксера першої десятки (скоріше навіть – двадцятки). І поки , як кажуть англійці, він не зустрінеться з кимось, в кого ще “прощупується пульс”, всі аванси, видані Альваресу, залишатимуться лише авансами. Не виключено, що Альварес стане дуже хорошим боксером в майбутньому, але поки він не доведе це на ділі, в бою проти серйозного суперника, всі розмови на тему його майбутньої величі залишаться лише порожніми балачками.

В той же час, непомітними кроками на вершину зійшла  справжня зірка – боксер, на якого з самого початку його кар’єри практично ніхто не звертав уваги, навіть незважаючи на золоту медаль Олімпійських Ігор, завойовану ним в Афінах. Це Андре Ворд, і його ім’я рідко коли можна було почути ще кілька років тому, коли обговорювалися перспективи майбутніх лідерів світового боксу. А Ворд просто продовжував робити свою справу, виходячи в ринг проти все сильніших й сильніших суперників і перемагаючи кожного з них. Після суботньої перемоги Андре Ворда над британцем Карлом Фрочем в його активі два чемпіонських титули (WBC та WBA), перемога в турнірі “Super Six”, а також “скальпи” таких сильних боксерів, як Міккель Кесслер та Карл Фроч. Не будемо забувати також і про Артура Абрахама, Сакіо Біку, Алана Гріна та Едісона Міранду, кожен з яких на момент бою з Вордом входив в першу десятку рейтингу другої середньої ваги за версією найавторитетнішого боксерського видання – американського журналу The Ring.

Звичайно, стиль Ворда не можна назвати видовищним, але він дуже ефективний. Чимось він нагадує Бернарда Хопкінса, який теж протягом багатьох років був одним з найбільш недооцінених боксерів світу. Ворда не можна назвати нокаутером, але б’є він достатньо сильно, змушуючи суперників рахуватися з його ударами, сам також тримає непогано, достатньо швидкий і витривалий. І хоча фізично він далеко не так обдарований, як Флойд Мейвезер чи Менні Пак’яо, але бере він іншим – відмінною технічко і величезним боксерським інтелектом. В стилі Ворда немає слабких сторін – Андре вміє боксувати на будь-якій дистанції, він відмінно пристосовується до стилю будь-якого суперника і “читає” всі ходи своїх опонентів наперед. Ворд відмінний боксер, і якщо він і надалі продовжуватиме вдосконалюватися, то ми з вами станемо свідками видатної кар’єри. Попереду на Ворда чекає ще багато дуже цікавих боїв, зокрема, з тим же Лучіаном Буте. Подейкують, що Андре вже задумується про перехід в напівважку вагу, де на нього чекатимуть ще кілька дуже цікавих суперників. Але одне можна сказати напевно – дарма світ шукає нову зірку, не помічаючи, що насправді вона вже є, і її ім’я – Андре Ворд.

Оцените статью
BoxingNews Украина
Залишити відповідь

Нажимая на кнопку "Отправить комментарий", я даю согласие на обработку персональных данных и принимаю политику конфиденциальности.