Повєткін та Хеленіус: що далі?

По-різному завершили свої поєдинки росіянин Олександр Повєткін та фін Роберт Хеленіус. Якщо Повєткін прогнозовано легко переміг американця Седріка Босвелла, то Хеленіусу просто пощастило здобути перемогу у поєдинку з британцем Дереком Чісорою. Звісно, і суперники у Повєткіна з Хеленіусом були різного калібру – 42-річний Босвелл втомився вже за п’ять раундів, в той час як 27-річний Чісора викидав купу ударів до самої останньої секунди поєдинку. Але ми краще поговоримо не про це, а про майбутнє. А воно обіцяє буди дуже цікавим і для Повєткіна, і для Хеленіуса.

Звісно, всі хотіли б побачити цих боксерів у поєдинку з Володимиром Кличком, однак організувати такі бої до другої половини наступного року видається неможливим. Чому? По-перше, Володимир  має захистити свої титули проти офіційного претендента за версією IBF Тоні Томпсона.

По-друге, цілком можливо, що в контракті на бій з французом Жаном Марком Мормеком було передбачено, що в разі скасування бою Кличко – Мормек, француз отримає першочергове право зустрітися з українцем в майбутньому. Якщо це дійсно так, то у Володимира буде вже два потенційних суперника на першу половину наступного року.

І по-третє, і в Повєткіна, і в Хеленіуса теж є зобов’язання по захистам титулів проти офіційних претендентів. Повєткін має зустрітися з офіційним претендентом на титул “звичайного” чемпіона світу за версією WBA Хасимом Рахманом до 27 лютого (хоча за взаємною згодою сторін, цей бій може відбутися на декілька тижнів пізніше), а Хеленіус повинен захистити свій титул чемпіона Європи проти Олександра Димитренка до початку квітня. Крім того, Повєткіну вже кинув виклик чемпіон світу в першій важкій вазі Марко Хук, і Олександр прийняв його. А Хеленіуса можуть зобов’язати після бою з Димитренком ще зустрітися з Дереком Чісорою, оскільки суддівське рішення в їх першому бою викликало дуже багато запитань.

Тому ми не будемо забігати далеко наперед, і прогнозувати потенційний розвиток подій у боях Кличко – Повєткін, чи Кличко – Хеленіус, а спробуємо проаналізувати, які шанси на те, що Повєткін та Хеленіус захистять свої титули у наступних кількох поєдинках.

Отже, спочатку про Повєткіна. Як ми вже відзначали, Олександр має зустрітися в своєму наступному поєдинку з американцем Хасимом Рахманом. Хоча не можна виключати й варіанту, що спочатку буде проведено бій Повєткіна з Марко Хуком, а Рахману заплатять “відступні” гроші і нададуть першочергове право зустрітися з переможцем пари Повєткін – Хук.

Які ж шанси у Хасима Рахмана та Марко Хука завдати Повєткіну першої поразки у його професійній кар’єри. В Рахмана – невеликі. Я б навіть сказав – мізерні. Так, американець володіє дуже потужним ударом, і Повєткін ще жодного разу не зустрічався з панчерами такого рівня, але за всіми іншими компонентами перевагу має Повєткін. Він швидший, активніший, витриваліший.

Якщо Рахман не влучить таким ударом, як по Льюісу, Повєткін його переможе. Але Рахман зараз набагато гірший, ніж в бою з Льюісом, і не лише тому, що йому вже 39 років, а й тому, що останніми роками він практично не тренувався, дуже рідко виступав, і бився лише з боксерами третьої (це в кращому випадку) сотні рейтингу. Звісно, і Повєткін – це далеко не Льюіс, тому повністю виключати того, що навіть нинішньому Рахману все-таки вдасться влучити в підборіддя росіянина, не можна. Але шанси на це дуже маленькі, якщо не сказати – мізерні.

Набагато цікавішим буде бій Повєткіна з Марко Хуком, адже і Повєткін , і Хук люблять іти вперед і викидати багато ударів. Ні Олександр, ні Марко не є якимись супернокаутерами, але їх удари відчутні, особливо якщо врахувати той факт, що обидва часто діють комбінаціями, викидаючи по 3-4, а деколи й більше ударів. Результат такого бою б важко спрогнозувати – ці боксери приблизно рівні за класом, і якщо у Повєткіна є перевага у досвіді боїв зі справжніми супертяжами, то Хуку можуть трохи допомагати судді, у випадку, якщо цей бій відбудеться в Німеччині (а, скоріш за все, так і буде).

Не менш цікавими наступні кілька місяців будуть і для Роберта Хеленіуса. Якщо його бій з Димитренком дійсно відбудеться до початку квітня, то не очікуйте, що Роберт втратить свій титул. Так, Димитренко швидший, краще рухається на ногах, та й за розмірами не поступається фінському боксерові. Але у Хеленіуса є й свої переваги – це сильніший удар, набагато міцніше підборіддя та, що найважливіше, більша впевненість у власних силах. На відміну від Димитренка, Роберт не боїться вести бій на зустрічних курсах, не боїться пропускати удари суперників. І навіть якщо Олександр вестиме з очками в першій половині бою, зрештою, думаю, Хеленіус спіймає його своїми важкими ударами і відправить в нокаут. Димитренко і близько не може похвалитися міцним підборіддям – всі пам’ятають, як він падав від ударів Едді Чемберса та Кріса Коваля, тож розраховувати, що він витримає всі удари Хеленіуса, як це зробив Чісора, не варто.

До речі, про Чісору. Якщо Європейський боксерський союз зобов’яже Хеленіуса провести другий бій з Чісорою, то, я впевнений, цей бій знову буде дуже нелегким для фінського боксера. Звісно, якщо Чісора підійде до бою в такій же формі, як і в першому бою з Робертом, а не в такій жахливій формі, як в бою з Тайсоном Ф’юрі. “Бетонне” підборіддя Чісори, його активність у рингу і відмінна робота по корпусу становитимуть велику проблему і у другому бою з Хеленіусом, якщо такий поєдинок відбудеться. Але й Роберт може зробити висновки з першого бою, щось під коректувати в своїх діях. Тому шанси на перемогу в другому бою Хеленіус – Чісора я розцінив би як 50 на 50.

Оцените статью
BoxingNews Украина
Залишити відповідь

Нажимая на кнопку "Отправить комментарий", я даю согласие на обработку персональных данных и принимаю политику конфиденциальности.