Пак’яо – Маркес: післямова

Третій бій між Менні Пак’яо та Хуаном Мануелем Маркесом мав дати відповіді на всі питання, які залишились після їхніх перших двох поєдинків. Натомість він ще більше цих питань поставив. Правими виявились ті нечисленні експерти, які застерігали від недооцінки Маркеса, кажучи, що стиль мексиканця буде незручним для Пак’яо завжди, так само як свого часу стиль Джо Фрезера був дуже незручним для Мухамеда Алі.

Як і в перших двох поєдинках, Маркес працював на контратаках, і знову ця тактика приносила йому успіх. Пак’яо ніяк не міг вийти на зручну для себе дистанцію, ніяк не міг підготувати позицію для разючого удару. Для філіппінця цей бій вийшов значно важчим, ніж поєдинки з Де Ла Хойєю, Хеттоном, Котто, Маргаріто та Мослі. А всі ці хлопці були значно більшими за Маркеса, і шанси кожного з них (крім, мабуть, Мослі) на перемогу в бою проти Пак’яо вважалися набагато більшими, ніж в Маркеса. Кожен з них був не тільки більшим за Маркеса, але й молодшим за нього (за винятком, знову ж таки, Мослі).

“От років три тому Маркес міг би ще щось протиставити Пак’яо, а зараз шансів у нього нема, тим більше в напівсередній вазі”, – такою була загальна думка боксерської громадськості. Але як же вони були неправі! Недостатність в розмірах порівняно з усіма останніми суперникам Пак’яо Маркес компенсував феноменальною технікою та ідеальним таймінгом. Як завжди, його дії були дуже продуманими, дуже точними і дуже своєчасними.

Після завершення бою Маркес переможно здійняв руки до гори, а Пак’яо виглядав дещо пригніченим. Але судді мали свою думку на результат бою – двоє з них віддали перемогу Пак’яо, а ще один – нічию. Більшість іноземних оглядачів та вболівальників вважають, що Маркес більше заслуговував на перемогу, і я з ними згоден. Але це рішення не можна назвати пограбуванням – просто за невеликої переваги одного боксера перемогу віддали більш популярному (і більш привабливому в фінансовому плані).

Ні, тут не було такого суддівського свавілля, як в боях Чавес – Вітакер чи Мартінес – Сінтрон. Але неприємний осад все ж залишився, особливо якщо врахувати результати попередніх двох поєдинків Пак’яо з Маркесом. Невже за три поєдинки Маркес не заслуговував хоча б на одну перемогу? Без сумніву, заслуговував! І, можливо, не на одну. Але навіть маючи в своєму активі лише одну нічию в трьох боях з Пак’яо, Маркес може пишатися тим, як він провів всі ці три поєдинки. Він справжній воїн, він справжній боєць. Як, до речі, і Менні. Кожен з них заслуговує найвищої поваги. Вони подарували нам справжнє видовище в цю суботу, і, хто знає, можливо, ми побачимо четвертий бій цих двох фантастичних бійців, який, нарешті, розставить всі крапки над “і”?

Оцените статью
BoxingNews Украина
Залишити відповідь

Нажимая на кнопку "Отправить комментарий", я даю согласие на обработку персональных данных и принимаю политику конфиденциальности.