Тоні – Лєбєдєв: прев’ю

4 листопада на нас очікує дуже інтригуючий поєдинок – бій між росіянином Дєнісом Лєбєдєвим (22-1, 17 КО) та легендарним американцем Джеймсом Тоні (73-6-3, 44 КО).

Спрогнозувати результат цього бою дуже важко, хоча я впевнений, що ми побачимо того самого Дєніса Лєбєдєва, якого бачили у всіх останніх його боях. З великою долею впевненості можна сказати, що Лєбєдєв не опуститься нижче свого звичного рівня, але й не стрибне вище голови. Він – стабільний боксер, чого не можна сказати про Джеймса Тоні.

Який Тоні вийде в п’ятницю на ринг, не знає ніхто. Так, Тоні зігнав дуже багато зайвої ваги і навіть став набагато молодше виглядати. І не лише сам Тоні, але й інші боксери з його тренувального залу стверджують, що Джеймс цього разу викладався на тренуваннях на повну силу. Але з іншої сторони, всі ми пам’ятаємо, наскільки катастрофічно завершувалось свого часу скидання ваги для таких боксерів, як Рой Джонс і Кріс Бірд (які опустились з надважкої в напівважку вагу і програли нокаутами – Джонс – Антоніо Тарверу, а Бірд – Шону Джорджу), а також Оскар Де Ла Хойа (хоча не будемо списувати поразку Оскара лише на скидання ваги – Пак’яо в тому бою був просто феноменальним). Але знову ж таки, на відміну від всіх цих бійців, Тоні був дуже товстим, тому позбувався він не мускульної маси, як ті ж Джонс з Бірдом, а зайвого жиру.

Взагалі, ситуація напередодні поєдинку з Лєбєдєвим дуже нагадує ситуацію перед боєм Тоні з казахом Василем Жировим. Тоді, в 2003-му Тоні теж вважали занадто старим, занадто зношеним. На той час він вже 9 років не демонстрував свого найкращого боксу і не перемагав бійців топ-класу, і в саме в цей період були поразки від талановитого Монтела Гріффіна та середняка Дрейка Тадзі. Не будемо забувати й дуже важку перемогу Тоні над джорніменом Террі МакГрумом, якого той же Жиров нокаутував на 82-й секунді бою. Джеймс виглядав жахливо в бою з МакГрумом – здавалося, що від колишнього Тоні не залишилося й сліду. Але всі пам’ятають, що сталося, коли мотивований Тоні вийшов на ринг в бою з Жировим, і як він тоді виглядав. Він не залишив Жирову жодного шансу на перемогу.

Зараз ситуація дуже схожа – Тоні погано виглядав в останніх своїх поєдинках, але теж дуже серйозно мотивований. Як і тоді, йому доведеться зустрітися з шульгою, що володіє нокаутуючим ударом. Чи зможе він зробити з Лєбєдєвим те ж саме, що він зробив з Жировим? Це знову питання: з однієї сторони, Жиров, поза всяким сумнівом, був боксером набагато вищого класу, ніж Лєбєдєв – він був швидшим, технічнішим, розумнішим, викидав більше ударів, краще працював по корпусу, та й бив, як мінімум, не слабше. Але й Тоні вже не той, що 8 років тому – в 43 він не зможе тримати такого високого темпу, не зможе викидати так багато ударів, як в бою з Жировим.

Ще одне запитання – наскільки погіршились рефлекси Тоні, наскільки зменшилась його швидкість? Чи вистачить йому витривалості на 12 раундів?

Відповіді на всі ці запитання дасть тільки бій, а от що можна точно сказати, так це те, що якщо Тоні хоча б віддалено нагадуватиме себе самого 8-річної давнини, Лєбєдєву буде дуже непросто перемогти його. Всі бачили, як Рой Джонс кілька разів дуже смачно влучив в підборіддя Лєбєдєва контрударами, а в якій бі формі не знаходився зараз Тоні, він точно значно кращий за теперішнього Джонса.

Лєбєдєв каже, що збирається зробити те, що нікому раніше не вдавалося – нокаутувати Тоні. І якщо росіянин дійсно стрімголов кинеться вперед з перших раундів, це буде тільки на руку Джеймсові, адже він дуже любить працювати саме на контратаках. Джеймса Тоні не змогли звалити навіть такі панчери, як Сем Пітер та Хасим Рахман, а в легших категоріях – Майкл Нанн, Чарльз Вільямс, Василь Жиров та Айрен Барклі. Тож навряд чи Лєбєдєву варто розраховувати на дострокову перемогу, навіть якщо Тоні буде значно гіршим, ніж у боях з усіма вищезазначеними суперниками. Український боксер Ісмаіл Сіллах, який тренується з Тоні в одному залі, не став давати конкретного прогнозу на бій, але зазначив, що нокаутувати Тоні Лєбєдєву точно не вдасться.

Як ми вже зазначали, робити якісь прогноз на цей бій дуже складно, але ми все ж зробимо один: хто б не переміг, цей бій не буде рівним. Якщо Джеймс буде в хорошій для свого віку формі, його клас, техніка та боксерський інтелект дозволять йому впевнено перебоксувати росіянина і, можливо, навіть нокаутувати його. Якщо ж Тоні дійсно дуже сильно здав, то Лєбєдєв “перепрацює” його і виграє бій за очками завдяки своїй активності.

Оцените статью
BoxingNews Украина
Залишити відповідь

Нажимая на кнопку "Отправить комментарий", я даю согласие на обработку персональных данных и принимаю политику конфиденциальности.