Чому результат бою Хопкінс – Доусон буде змінено

Сьогодні вночі в Лос-Анджелесі легендарний Бернард Хопкінс зазнав першої дострокової поразки в своїй кар’єрі. Хоча рішення рефері про те, що переможцем бою став Чед Доусон, виглядало, м’яко кажучи, дивним, адже з боку Доусона не було жодних передбачуваних правилами дій (ударів), які могли б призвести до травми Хопкінса. Чед просто завалив його на настил рингу  борцівським прийомом. Рефері одразу замахав руками, сигналізуючи, що ніякого нокдауну не було, але при цьому зарахував Хопкінсу поразку технічним нокаутом, коли стало зрозуміло, що він не зможе продовжити бій.

Можна багато сперечатись, чи дійсно травма Хопкінса була настільки серйозною (хоча обстеження після бою виявило в нього розрив зв’язки), але факт порушення правил з боку Доусона був очевидним, як і те, що падіння Хопкінса на ліве плече було достатньо жорстким, щоб завдати йому серйозної травми. Та й мова зараз не про це, а про те, чи залишиться такий результат в силі. Багато хто вважає, що так, адже результати боїв у боксі змінюються надзвичайно рідко – можна пригадати поразки Хербі Хайда від Міндауги Кулікаускаса та Скотта Харрісона від Мігеля Меттьюза. І Хайд, і Харрісон були явними фаворитами в цих боях і легко вигравали їх до тих пір, поки не отримали розсічення після зіткнення головами. Але в обох випадках рефері неймовірним чином зарахували поразки Хербі та Скотту. І ніякі подальші апеляції не змогли змінити результат бою – навіть кричущі факти непрофесійності рефері в обох боях не змусили Британську раду по контролю за боксом змінити результат поєдинку.

Тож чому тоді буде змінено результат бою Хопкінс – Доусон? Тому що цей бій відбувався в Каліфіорнії, де, на відміну від Великобританії, вже були прецеденти зміни результату поєдинку. І такий випадок був не один, і навіть не два.

В березні 2006 року відомий канадський супертяж Кірк Джонсон проводив рейтинговий бій з мексиканцем Хав’єром Морою. Джонсон впевнено вигравав, аж поки в сьомому раунді Мора не наступив йому на ногу під час руху, що призвело до розриву колінних зв’язок Джонсона. Рефері поєдинку Тоні Кребс не зважив на факт порушення правил з боку Мори і зарахував Кіркові поразку технічним нокаутом. Однак за кілька днів Атлетична комісія штату Каліфорнія змінила результат бою, і визнала його таким, що не відбувся (no contest).

Подібна ситуація відбулась і в липні 2008-го, у поєдинку між Джеймсом Тоні та Хасимом Рахманом. Тоді в третьому раунді боксери зіткнулись головами, і над правим оком Хасима з’явилось розсічення. У перерві між раундами Рахман відмовився від продовження боротьби, пояснивши це тим, що кровотеча з розсічення заважає йому бачити удари Тоні. Рефері того поєдинку Рей Корона віддав перемогу технічним нокаутом Джеймсу Тоні, і його аргументація була доволі серйозною – ні рингсайд-доктор, ні сам рефері не вважали, що розсічення Рахмана заважає йому бачити удари Тоні, а те, що сам Хасим відмовився від продовження боротьби – це його проблеми. Однак команда Рахмана подала протест, і Атлетична комісія штату Каліфорнія його теж задовольнила, змінивши результат бою на такий, що не відбувся.

Через рік, у поєдинку Тімоті Бредлі – Нейт Кемпбелл ситуація з боєм Рахман – Тоні повторилась майже зі 100-відсотковою точністю – теж зіткнення головами, теж неможливість (чи небажання) продовжувати бій з боку Кемпбелла, теж технічний нокаут, і навіть кількість раундів, які тривав бій, була такою ж – три. І, як ви вже здогадуєтесь, продовження ситуації теж було дуже подібним – протест команди Кемпбелла, і зміна результату бою на no contest!

Всі вищезазначені бої, як і поєдинок Хопкінс – Доусон, відбувалися в штаті Каліфорнія, тож цей поєдинок також потрапить на розгляд Атлетичної комісії цього сонячного західноамериканського штату. І аргументи Хопкінса будуть набагато вагомішими, ніж у тих же Рахмана та Кемпбелла, адже Хасим та Нейт самі вирішили припинити боротьбу, а тут рішення про зупинку поєдинку прийняв рефері. Саме тому я абсолютно не сумніваюсь, що результат бою Хопкінс – Доусон буд змінено, і він буде визнаний таким, що не відбувся.

Оцените статью
BoxingNews Украина
Залишити відповідь

Нажимая на кнопку "Отправить комментарий", я даю согласие на обработку персональных данных и принимаю политику конфиденциальности.