Хопкінс – Доусон: прев’ю

В цю суботу відбудеться найбільш очікуваний поєдинок жовтня – на рингу арени “Staples Centr” в Лос-Анджелесі зійдуться 46-річний чемпіон світу за версією WBC в напівважкій вазі, легендарний американець Бернард Хопкінс (52-5-2, 32 КО) та його 29-річний співвітчизник Чед Доусон (30-1, 17 КО). Цей бій – це не лише протистояння досвіду та молодості, це ще й протиборство двох різних боксерських світоглядів. З однієї сторони ми маємо ветерана, який п’ять місяців тому побив рекорд легендарного Джорджа Формена, ставши найстаршим чемпіоном світу в історії боксу, з іншої – молодого, дуже обдарованого, але такого, що не в повній мірі використовує свій талант, боксера. То хто ж вийде переможцем у цьому надзвичайно інтригуючому протистоянні? Щоб дати відповідь на це питання, спробуємо проаналізувати сильні та слабкі сторони кожного з боксерів, а також розглянути можливі сценарії цього двобою.

 Отже, Бернард Хопкінс. Він постійно тримає себе в відмінній фізичній формі не тільки в період підготовки до боїв, а й в повсякденному житті. “Секрет мого спортивного довголіття – у способі мого життя, – каже Хопкінс, – я не палю, зовсім не вживаю алкоголю, і регулярно тренуюся”. Але не фізична форма, і навіть не відточена за 23-річну кар’єру техніка, є головною складовою успіху Бернарда на рингу. Найголовніша його зброя – неймовірно сильна психологія та величезний боксерський інтелект.  Саме ці складові неодноразово дозволяли Бернардові вийти переможцем зі складних ситуацій, а використання деяких трюків (як, наприклад, віджимання посеред рингу в сьомому раунді другого бою з Паскалем) може не тільки розвеселити публіку, але й завдати сильного удару по впевненості суперника. Хопкінс – надзвичайно розумний боксер, і він прекрасно знає свої можливості, тому очікувати, що він стрімголов кинеться на Доусона, не  варто. Він чітко розпланує весь бій, рівномірно розподілить сили на всі раунди, щоб, якщо буде потрібно, додати в останній третині поєдинку. Те, що Доусон є шульгою, не повинно становити особливих проблем для Хопкінса – за свою кар’єру Бернард 13 разів зустрічався з боксерами, які працюють в правосторонній стійці і переміг дванадцятьох з них, та й поразка від Джо Калзаге не була такою вже безсумнівною.

Стосовно Доусона, то він, без сумніву, є дуже талановитим боксером, і його головна задача – почати нарешті використовувати свій талант в повній мірі. У Чеда є все – і швидкість, і відмінна робота ніг, і хороший захист, і вміння працювати комбінаційно в атаках. Але його найбільша слабкість лежить в тій же площині, де й найсильніша сторона його суперника – в психології. Доусону часто не вистачає сфокусованості, агресивності, впевненості у власних силах. Сам Чед каже, що він відновив співпрацю зі своїм старим тренером Джоном Скаллі саме через впевненість в тому, що Джон зможе підтягнути ці його слабкі сторони. І, на мою думку, Доусон зробив правильний вибір, відмовившись від послуг Емануеля Стюарда. Ні, не зрозумійте мене неправильно – Стюард дуже хороший тренер, його послужний список говорить сам за себе. Але Доусону був потрібен тренер, який би повністю сконцентрувався на роботі з ним, в той час як в Стюарда дуже багато підопічних, і, як стверджують мої джерела, часто він проводить лише заключні три-чотири тижні підготовки в тренувальному таборі, що аж ніяк не вдовольняло Доусона напередодні головного поєдинку його життя. Крім того, я трохи знаю Джона Скаллі, і можу запевнити вас, що це дуже хороший спеціаліст. Він, можливо, не може усунути технічні огріхи боксера, так я це може зробити Стюард, але Джон – відмінний психолог, один з найкращих в боксі, а саме психологія, як ми вже відзначали, є найслабкішою стороною Доусона.

Тож як розвиватиметься бій? Доусон запевняє, що нарешті знову відчув той голод до боксу, який не відчував вже багато років, і що він готовий до будь-яких трюків зі сторони Хопкінса. Бернард же, як завжди, поводиться дуже впевнено – він точно вже прорахував всі варіанти розвитку цього поєдинку, і, будьте певні, в нього є не тільки плани А і В, але й C, D, E і F, а якщо потрібно, то в останній момент він дістане з рукава (чи з рукавички) й план G. Робити прогнози на такі поєдинки – дуже важка справа, адже Чед Доусон – надзвичайно нестабільний боксер, який може провести відмінний поєдинок, а може й “проспати” всі десять раундів, а на Хопкінсу в будь-який момент може позначитись його солідний вік. Але одне можу сказати напевне: якщо Бернард візьме хід бою в свої руки з перших раундів – ніхто й ніщо не завадить йому перемогти Доусона. Як би не запевняв нас Чед у тому, що він змінився, як би не налаштовував його Джон Скаллі, я впевнений, що якщо бій піде не по його сценарію, Доусон не зможе змінити ситуацію на рингу. З іншої сторони, якщо Чед захопить ініціативу на початку бою, це ще нічого не означатиме, оскільки Хопкінс неодноразово вибирався зі скрутних ситуацій, а деколи навіть свідомо віддавав ініціативу своїм суперникам в перших раундах, щоб зберегти сили на другу половину поєдинку. Але в будь-якому випадку в цю суботу на нас чекатиме бокс найвищого ґатунку, в цьому я не сумніваюсь.

Оцените статью
BoxingNews Украина
Залишити відповідь

Нажимая на кнопку "Отправить комментарий", я даю согласие на обработку персональных данных и принимаю политику конфиденциальности.