Феномен Віталія Кличка

Більшість боксерів у віці сорока років або вже знаходяться на пенсії, або нагадують жалюгідну копію самих себе десятирічної давнини. Цього не можна сказати про українця Віталія Кличка. Суботній поєдинок проти Томаша Адамека показав, що Віталій знаходиться в найкращій формі в своїй кар’єрі. І, враховуючи тенденцію останніх поєдинків, Кличко-старший і надалі може продовжити прогресувати.

Насправді кожен, хто хоч трохи розбирається в боксі, може неозброєним оком побачити, що зараз Віталій Кличко боксує набагато краще, ніж в ті часи, коли він зустрічався на рингу з Ленноком Льюісом, Ларрі Дональдом, Воном Біном. Віталій краще використовує свій джеб,  з кожним наступним боєм вдосконалює аперкот, який він вперше додав до свого арсеналу в поєдинку з Денні Вільямсом у грудні 2004-го. Зараз Кличко-старший діє більш раціонально в атаці, ніж 7-10 років тому, але головний прогрес відбувся у захисних діях українця. Порівняйте роботу ніг Віталія у його боях початку 2000-х і тепер – це небо і земля. Зараз Кличко ніколи не відходить назад по прямій, постійно змінює напрямок свого руху. “Якби Віталій рухався на ногах у поєдинку з Льюісом так, як зараз, у Леннокса не було б  жодних шансів”, – вважає перший тренер братів Кличків Володимир Золотарьов. І з ним важко не погодитись.

Але не тільки роботу ніг, а й захист загалом Віталій вдосконалив останніми роками. Зараз він практично не пропускає ударів. Можливо, ви заперечите, сказавши, що Льюісу в 2003-му вдавалося влучати у Кличка не через те, що його захист був гіршим, ніж зараз, а тому, що Льюіс був просто кращим, ніж всі з ким Віталій зустрічався після свого повернення. Але ви будете праві лише частково – Леннокс, без сумніву, сильніший за останніх суперників Кличка-старшого, але не тільки Льюісу вдавалося дістати Віталія важкими ударами в ті часи. Ну, точні влучання Коррі Сандерса у підборіддя Віталія ще можна пояснити тим, що Коррі – надзвичайно вибуховий, нестандартний боксер, але такі холопці, як Тімо Хоффманн, Ларрі Дональд, Росс П’юріті теж влучали у Віталія достатньо, а вони за своїм класом значно поступаються тим же Адамеку, Гомесу, Пітеру. Зараз Віталій нізащо не пропустив би стільки ударів від повільного, абсолютно передбачуваного Тімо Хомфана, це можна гарантувати на 100%.

Навіть найбільші скептики не можуть заперечити очевидний прогрес Віталія в такому солідному для боксера віці, просто сказавши, що це неможливо, адже Кличко-старший – не єдиний боєць, який стає кращим з кожним роком. Порівняйте 43-річного Бернарда Хопкінса часів бою з Келлі Павліком, з ним же 15 річної давнини – Хопкінс став кращим в рази. Менні Пак’яо, який, задавалося б, повинен був виснажитися до 30-ти років, враховуючи дуже ранній початок кар’єри та велику кількість важких боїв, навпаки, ніколи не демонстрував такий бокс, як після досягнення 30-річного віку. Порівняйте Пак’яо зразка 2009-2011 років з ним же, зразка першого бою з Еріком Моралесом. Відчуваєте різницю? А якщо піти ще далі, на початок 2000-х, здаватиметься, що це взагалі два різних боксери.  Той же Флойд Мейвезер в своїх останніх боях з Маркесом та Мослі виглядав на дві голови сильнішим за молодшу версію себе самого часів бою з Хосе Луїсом Кастільйо. Те ж саме можна сказати й про Серхіо Мартінеса і Володимира Кличка, які прогресують з кожним роком. Що об’єднує всіх цих бійців? Колосальна робота над собою та високий інтелект. Кожен з зазначених боксерів викладається на 100% на кожному своєму тренуванні, всі ці хлопці вміють аналізувати свої помилки і робити відповідні висновки. Щкода, що таких боксерів зовсім небагато.

Повертаючись до Віталія, мушу сказати, що навіть у мене виникали деякі сумніви стосовно його бою з Адамеком. По перше, Адамек – дуже хороший боксер, а Кличку-старшому завжди було важче битися з кмітливими, технічними бійцями, такими як Кріс Бірд, Вон Бін чи Кевін Джонсон, ніж з агресивними нокаутерами типу Пітера, Арреоли чи Бріггса. А по-друге, цей візит до Києва, з перериванням, хоч і невеликим, тренувального табору – чи не відобразиться це на формі Кличка? “Ні, – запевнив мене дієтолог і за сумісництвом менеджер тренувального табору братів Кличків Девід Вільямс, – абсолютно ні. Віталій знає, що робить. Скажу більше: він знаходиться в найкращій формі в своїй кар’єрі”.

Сам Віталій на останній прес-конференції перед боєм з Адамеком сказав, що він зараз набагато сильніший, ніж раніше. Кличко запевнив усіх присутніх, що він знаходиться в найкращій формі в своєму житті. “Все вивірено до найменших деталей, прораховано кожен крок, кожну дію”. І дійсно, таким раціональним, таким ефективним ми не бачили Віталія ніколи.

Тож чи можна ставати кращим після 40 років? Спитайте Віталія Кличкa!

Оцените статью
BoxingNews Украина
Залишити відповідь

Нажимая на кнопку "Отправить комментарий", я даю согласие на обработку персональных данных и принимаю политику конфиденциальности.