Хабіб Нурмагомєдов – Джастін Гетжі (анонс та прогноз)

Чинний чемпіон UFC у легкій вазі Хабіб Нурмагомєдов та володар тимчасового пояса дивізіону Джастін Гетжі з’ясують відносини між собою у головному поєдинку турніру UFC 254, який 24 жовтня відбудеться на «Бійцівському острові» у Абу-Дабі.

32-річному дагестанцю належить провести лише третій у кар’єрі захист свого титулу. Для 31-річного уродженця Арізони це буде перша спроби завоювати повноцінний чемпіонський пояс.

Хабіб Нурмагомєдов королем легкого дивізіону UFC став, нагадаємо, у квітні 2018 року, вигравши у Ела Яквінти одноголосним рішенням суддів. По дорозі до поясу дагестанець під банером промоції по черзі виграв у іранця Камала Шалоруса, бразильців Глейсона Тібу та Тьягу Таваріса, американців Абеля Трухільо та Пета Хілі, знову бійця з Бразилії Рафаела дус Анжуса та знову американців Даррела Хорчера та Майкла Джонсона, а також знову бразильця Едсона Барбоза.

Першим претендентом на пояс, володарем якого став Хабіб, виявився Конор Макгрегор – колишній чемпіон легкого та напівлегкого дивізіонів. У октагоні бійці зійшлися в жовтні 2018-го. З клітини переможцем вийшов Нурмагомєдов, який виграв у четвертому раунді больовим прийомом, заломивши шию ірландця. Майже за рік – у вересні 2019-го – на титул замахнувся Дастін Пор’є. Проти дагестанця на UFC 242 у Абу-Дабі він протримався до 2:06 третього раунду, капітулювавши після задушення.

Наступний захист Хабіб мав би провести у квітні цього року проти Тоні Фергюсона, але за півтора місяці до поєдинку в нашу дійсність активно увірвався коронавірус. Нагадаємо, тоді турнір UFC 249 був зміщений на травень, Нурмагомєдов прибути на нього до США з Росії не зміг, його на короткому повідомленні замінив Гетжі, який в підсумку нокаутував Фергюсона та вийшов, таким чином, на чемпіона із Дагестану.

На сьогодні в активі у Хабіба у ММА 28 переможних боїв із 28-ми. У UFC він провів 12 поєдинків. 8 разів Нурмагомєдов нокаутував візаві та по десять разів перемагав достроковими здачею або ж суддівськими рішеннями.

Джастін Гетжі у цьому 2020 році, на відміну від свого майбутнього суперника, в клітку вже виходив. Це було у вже згаданому поєдинку проти Фергюсона. Виграш у Тоні продовжив серію переможних сутичок американця до чотирьох боїв. У грудні 2017 року він вперше у кар’єрі програв, потрапивши у нокаут в поєдинку із Едді Альваресом, а потім у квітні 2018 року знову нокаутом поступився Пор`є. Після тієї невдачі Гетжі сам нокаутував по черзі Джеймса Віка та Едсона Барбозу, а також відправив у технічний нокаут Дональда Серроне.

Згадані дві невдачі залишаються в кар’єрі у Джастіна єдиними поразками. Їм він протиставляє 22 переможних поєдинки. 19 разів (!!!) він нокаутував своїх суперників, один раз змушував здатися достроково, а два рази перемогу йому присуджували судді.

Передбачувана ставка – перемога Нурмагомєдова. Хабіба букмекери називають фаворитом майбутнього бою, виставивши на його перемогу коефіцієнт 1,26. Можливий успіх американця, який має статус міцного андердога, оцінений коефіцієнтом 4,10. До всього іншого, варто зауважити, що експерти чекають на дострокове закінчення битви (1,40 «за» та 2,85 «проти»).

У поєдинку багато чого буде залежати від фізичної форми бійців. З перших секунд в клітці очікується справжня «рубка», але ціна результату сутички дуже висока, тому малоймовірно, що, наприклад, Джастін відразу ж кинеться на чемпіона, стрімголов. Відбудеться це, і Хабіб цю саму голову американцеві впевнено зломає. Повинен бути хороший з тактичної точки зору поєдинок, наповнений як ударним з’ясуванням відносин, так і боротьбою. У партері всі віддають перевагу Хабібу, по ударам основний прогноз зводиться до «фіфті-фіфті».

Втім, порушити багато очікувань від бою може Гетжі. Він має відмінну здатність грамотно «переварювати» свої невдачі, робити з них висновки та рости у професійному плані. Тільки так він може розраховувати на апсет.

Оцените статью
BoxingNews Украина
Залишити відповідь

Нажимая на кнопку "Отправить комментарий", я даю согласие на обработку персональных данных и принимаю политику конфиденциальности.