Емануель Стюард: Повєткін ідеалізував Володимира Кличка

Тренер Володимира Кличка Емануель Стюард перед від’їздом до тренувального табору українця дав велике інтерв’ю нашим колегам з On The Ropes Radio, в якому дав свій прогноз на бої Володимир Кличко – Жан Марк Мормек та Олександр Повєткін – Марко Хук, а також розповів, хто, на його думку, є майбутніми зірками надважкого дивізіону.

Емануель, 3 березня Володимир Кличко битиметься з Жаном Марком Момеком. Що ви думаєте про цей бій?

Я не уявляю, яким чином Мормек може перемогти Володимира. Найголовніше, що нам треба зробити – це підготуватися до зовсім іншого стилю ведення бою, ніж був у попереднього суперника Володимира – Девіда Хея. З Хеєм була більше гра в кішки-мишки, а Мормека тренує Кевін Руні, який свого часу працював з Майком Тайсоном. Його стиль – чудова робота корпусом, пресинг і багатоударні комбінації.  Момек буде агресивнішим, ніж більшість боксерів, з якими бився Володимир.  Перші кілька раундів буде досить складно призвичаїтись до його стилю, але в четвертому – п’ятому раундах Володимир візьме повний контроль над боєм в свої руки і почне викидати свої бомби. Він не затягуватиме бій, як робив це в багатьох попередніх своїх поєдинках.

А як щодо інших супертяжів? Олександр Повєткін битиметься з Марко Хуком, і більшість людей дають Хуку невеликі шанси на перемогу. А на вашу думку, чи є у Хука взагалі хоч якісь шанси в цьому бою?

Так, є. По-перше, Повєткін хоч і є справжнім супертяжем, але його не можна назвати дуже габаритним боксером. Хук, в свою чергу, хороший боксер і хороший панчер. І в нього відмінний настрій на бій. А на мою думку, настрій навіть важливіший за майстерність. Олександр не так часто зустрічався з такими вольовими суперниками в минулому.  Під час його бою з Чемберсом я не розумів, що говорили в його куті між раундами, але Володимир знає російську і розповів мені, що в тому бою Олександр хотів здатися між раундами.  А це може означати, що він не дуже сильний ментально.  Хук же впевнений у власних силах, і битиметься в Німеччині, де його, як завжди, підтримуватиме місцева публіка. Я думаю, що це буде дуже хороший бій, і набагато більш рівний, ніж всі очікують. Це буде важкий бій для Повєткіна, найважчий за всю його кар’єру. І він може програти цей бій.

Цікаво, що Повєткін бився в андеркарті другого бою Володимира з Крісом Бірдом, і я пам’ятаю, як ми проходили через парковку і зустріли там Олександра та його менеджера. Його менеджер сказав мені, що якби я не працював з Володимиром, Олександр хотів би, щоб я тренував його. На той час я зовсім не знав Повєткіна. Його менеджер розповів мені, що він просто ідеалізував Володимира Кличка – в нього були розклеєні постери Володимира повсюди. Тому я й не особливо дивуюсь, що бій Володимира з Повєткіним так поки що й не відбувся – дуже складно битися з твоїм героєм.

Те ж саме можна сказати про Марко Хука. Він обідав разом з нами в Детройті, коли приїжджав на бій Абрахама з Діррелом, і говорив ті ж самі речі. Він сказав, що якби я не тренував Володимира, він хотів би, щоб я працював з ним, тому що Володимир був його героєм.

Отже, це буде бій двох фанів Володимира Кличка, і з кимось з них він врешті-решт зустрінеться. Не знаю, чи битиметься колись Повєткін з Володимиром, але думаю, що все-таки битиметься. Я поважаю Тедді Атласа за його рішення відмовитись від бою з Володимиром, і вважаю, що це було правильне рішення. Він розумів, що Повєткіну не вистачає не лише майстерності, але й психології, щоб битися з боксером рівня Володимира Кличка.

Емануель, чи заняття Віталія Кличка політикою, на вашу думку, не відволікає його від боксу?

Я багато розмовляю з Віталієм. Він і Володимир, можливо, дві найбільш організовані людини, яких я коли-небудь зустрічав в моєму житті, не тільки в боксі. Вони дуже організовані. У Віталія є дуже чітко налагоджена політична машина, і він дуже багато працює над цим. Я не  знаю, коли  там відбуватимуться вибори – можливо, через рік – але я не думаю, що політика відволікає його від боксу. Віталій – дуже незвичайна людина, він може займатися кількома справами одночасно. Але і він, і Володимир вміють збирати прекрасну команду, тож я не думаю, що він особисто весь свій час приділяє політиці.

Ще одна річ, яку треба відзначити – це те, що в нього так і не було того супербою за його кар’єру, про який він так мріяв. Я маю на увазі матч-реванш з Леноксом Льюісом, який так і не відбувся. Він і зараз багато думає про це – він так хотів цього бою! Окрім цього, є ще бій з Девідом Хеєм, тому що Девід своїм язиком вміє привертати увагу до своїх боїв. Думаю, ми ще можемо побачити бій Віталія з Хеєм, тому що Віталій дуже хоче насправді сильно побити його – він вважає, що Володимир зробив недостатньо.

Окрім цього, я не бачу жодних викликів для Віталія. Він займається політикою, фінансово обидва брата забезпечені, мабуть, на 10 життів наперед, і їх бізнес дуже успішний – вони можуть заробляти гроші багатьма іншими шляхами. Крім того, їх обожнюють в Німеччині – за одну годину на будь-якому каналі ви можете побачити три різних рекламних ролика за участю братів. Думаю, Віталій проведе ще максимум 2-3 поєдинки і піде з боксу.

Добре, Емануель. Давайте поговоримо про молодих супертяжів. Один з них викликає багато інтересу у публіки. Його зріст – 203 см, і він володіє дуже потужним ударом. Це Девід Прайс. Що ви можете сказати про нього?

Девід Прайс має дуже хорошу базу, він хороший боксер. Думаю, він цілком може стати чемпіоном світу. Він і Тайсон Ф’юрі. Базова підготовка в нього краща, ніж у Ф’юрі, але у Ф’юрі дуже сильна психологія. І Прайс, і Ф’юрі повинні стати чемпіонами світу в майбутньому. Що стосується американських проспектів, то найкращим з них є Деонтай Вайлдер. Він дуже талановитий. Мені тільки хотілося б, щоб він почав битися з більш серйозними суперниками. Багато говорять про Сета Мітчелла, але, на мою думку, Деонтай Вайлдер не поступається йому в таланті. Вважаю його найкращим проспектом Америки на сьогоднішній день.

Оцените статью
BoxingNews Украина
Залишити відповідь

Нажимая на кнопку "Отправить комментарий", я даю согласие на обработку персональных данных и принимаю политику конфиденциальности.