Джо Калзаге: Рою Джонсу настав час піти з боксу

Через три роки після завершення кар’єри знаменитий валлієць Джо Калзаге (46-0, 32 КО) поділився своїми думками стосовно виступів своїх колишніх суперників – Бернарда Хопкінса та Роя Джонса, а також зробив прогноз на бій Хопкінса проти Чеда Доусона.

Ти не збираєшся повертатись на ринг?

Ні, не збираюсь. Через місяць виповниться три роки з того часу, як я провів свій останній бій проти Роя Джонса. З боксом покінчено, тепер я займаюсь іншими речима. Знаєте, я сумував за рингом лише в перший рік після того, як завершив кар’єру. Думаю, я зараз вже не зможу змусити себе зігнати всю зайву вагу і знову вийти на ринг.  Я пішов з боксу, тому що займався цим аж 30 років, а це зовсім немаленький проміжок часу.

Що можеш сказати стосовно того, що Рой Джонс все ще виступає, програючи нокаутом таким хлопцям, як Денні Грін та Дєніс Лєбєдєв?

Я не бачив останніх боїв Роя, але знаю, що його нокаутували пару разів. Я бачив уривки цих боїв на Youtube. Знаєте, мені подобається Рой, він видатний боєць і справжня легенда. Але я не хочу, щоб він продовжував боксувати. Цікаво, що два мої останні опоненти є легендами боксу, але мають абсолютно протилежне закінчення кар’єри. Хопкінс все ще є чемпіоном світу у віці майже 47-ми років, а Рой Джонс – повна йому протилежність. Він поїхав в Росію і програв там нокаутом в своєму останньому бою. В свої найкращі роки Рой не дав би цьому хлопцеві навіть доторкнутись до себе. Як я вже сказав, мені подобається Рой, і я дуже хотів би, щоб він завершив свою кар’єру.

Ти сказав би йому це в обличчя?

Я не можу вказувати Рою, що йому робити. Це просто моя думка. Не можна вказувати комусь, як він має жити. Врешті-решт, це ж його кар’єра. Він може битися скільки захоче, це його рішення. Але я дуже поважаю Роя, і я не хочу бачити як він програє нокаутом в 40-річному віці. Я не хочу цього бачити.

А що ти можеш сказати про Хопкінса?

Він є видатним боксером. Мені подобається те, що робить Бернард. В поєдинку з ним я не був готовий на 100%, хоча ніколи про це не говорив. Я знаю, що Бернард думає, що переміг мене, я ж, зі своєї сторони, впевнений в своїй перемозі в тому поєдинку. Але те, що він зробив після нашого бою – це видатні речі.  Я привітав Бернарда з його досягненнями, коли зустрівся з ним на поєдинку Амір Хан – Заб Джуда. Ми потиснули один одному руки і добре провели час. Він спитав мене, чи не збираюсь я повернутись на ринг для повторного бою з ним. Він сказав, що ми могли б заповнити стадіон. Я сказав йому: “Так, могли б. Пропоную поділити гонорари в пропорції 60/40 на мою користь”, і це його приголомшило. Він затих і просто спитав: “Може, ще обговоримо це питання?” А загалом у нас була дуже приємна розмова. Знаєте, Бернард наговорив зайвого перед нашим боєм, але він зробив це для розкрутки поєдинку.

Я завжди поважатиму Бернарда Хопкінса, і я є його найбільшим фаном. Чим більше боїв він виграє, тим краще виглядає перемога над ним в моєму резюме. Я вболівав за Хопкінса, коли він побив Келлі Павліка, і я був просто щасливий, коли він переміг Жана Паскаля. Я також вболіватиму за нього і в поєдинку з Чедом Доусоном. А от в його перемозі в цьому бою не впевнений.

Поділись своїми очікуваннями від бою Хопкінс – Доусон.

Чед – швидкий шульга, він високий і довгорукий. Я вболіватиму за Бернарда, але вважаю, що Доусон є дуже небезпечним суперником для нього. Хопкінсу вже 46 років, і він все-таки теж жива людина. Це дуже ризикований бій для нього, але я сподіваюсь, що він переможе. Думаю, Бернард знаходиться у відмінній формі.

Що ти думаєш про те, що Хопкінс так успішно б’ється з шульгами? Ти єдиний шульга, якому вдалося перемогти його.

Так, Чед також є шульгою. Але мій стиль складний не стільки через стійку, скільки через те, що я завжди підходив до боїв у відмінній формі і безупинно завдавав удари. Я просто виснажив Бернарда своїм пресингом і величезною кількістю ударів, навіть якщо багато з них були слабкими.

Чи зможе Доусон боксувати в такому ж стилі з Бернардом, і чи зможе він діяти комбінаційно, от в чому питання. Доусону треба проводити комбінації і не давати Хопкінсу контролювати дистанцію. Врешті-решт, Бернардові 46 років, і високий темп поєдинку може втомити його.

Думаєш, Чеду вдасться боксувати в такому стилі, враховуючи те, як він проводив свої попередні бої?

Чесно кажучи, я бачив не так багато його поєдинків. Він дуже атлетичний, високий, і в нього швидкі руки. Але я не впевнений, що він зможе бути настільки ж активним у рингу, як я. Якщо він не буде діяти комбінаційно, це буде тільки на руку Бернардові.

Твій прогноз на цей бій?

Моє серце каже, що Бернард переможе за очками. Але мій розум каже, що переможе Доусон – за очками, чи навіть достроково. Я дуже хочу помилитися, але мій прогноз саме такий.

 

Джерело: The Ring Magazine

Оцените статью
BoxingNews Украина
Залишити відповідь

Нажимая на кнопку "Отправить комментарий", я даю согласие на обработку персональных данных и принимаю политику конфиденциальности.