Монті Барретт: Всі ці критикани… Дайте мені всього кілька хвилин на бій з одним із них

Американський важковаговик Монті Барретт дав інтерв’ю сайту Eastsideboxing, в якому розповів про свій недавній поєдинок з Туа, розкритикував найбільш говірливих боксерських фанів, а також поділився своїми планами на майбутнє.

Монті, поздоровляємо тебе з перемогою над Туа. Скажи, ти дійсно збираєшся битися з Шейном Камероном? Його менеджер сказав, що ти запросив занадто великий гонорар в розмірі 200 000 доларів за цей бій.

Це неправда. Нема ніяких переговорів між мною і Шейном. Його промоутери просто намагаються створити багато шуму навколо цього бою, але не вірте тому, що ви читаєте в пресі.

Туа займав третє місце в рейтингу WBO перед повторним поєдинком з тобою, і перемігши його, ти піднявся на 12-ту сходинку. Прокоментуєш?

Якщо чесно, то я думав, що займатиму вище місце. Але вдячний і за дванадцяте.

З часів перемоги над Туа ти отримував якісь цікаві пропозиції?

Ні, принаймні мій промоутер Седрік Кушнер нічого мені не казав про це. Мій принцип – якщо вірогідність організації бою менше 50%, краще взагалі не робити такої пропозиції.

Розкажи про бій з Туа в Новій Зеландії. Як ти оцінюєш його в порівнянні з першим поєдинком?

Вважаю, що виграв перші 9 раундів. В повторних поєдинках ситуація часто складається подібним чином до того, що було в першому двобою. Я розсік Туа в четвертому чи п’ятому раунді, він не знав, що робити. Перший бій був важчим для мене, але кожен поєдинок є важким як в фізичному плані, так і в ментальному. Я пишаюсь цією перемогою.  Я дав собі обіцянку, що пройду весь процес підготовки, і робитиму речі, яких я ніколи не робив, такі як біг в протигазі.

Ти тренувався в протигазі? Ніколи не чув про щось подібне. Розкажи нам про це.

Мій тренер з фізичної підготовки Луїс Руіз, змусив мене одягати протигаз на тренуваннях. В ньому дуже важко дихати, оскільки ти споживаєш менше кисню. Використання протигазу було однією з найважчих речей, які я коли-небудь робив на тренуваннях. Я працював з інтервалами в двадцять хвилин у протигазі. Ми хотіли сворити умови, які були б схожі на тренування в гірській місцевості. Я просто хотів бути в найкращій формі в своєму житті, тому ми сконцентрувались на фізичній підготовці. Я знав, що Туа буде в своїй найкращій формі, тому я відчував, що мені потрібно бути на два кроки попереду нього у фізичній підготовці, адже я їхав в його країну, в лігво лева.

Отже, Луїс Руіз дійсно мав такий великий вплив на хід цього бою?

Луїс вичавлював з мене всі соки на тренуваннях. Я ненавидів його тоді, в залі, але був дуже вдячний йому після бою. Також я маю чудових тренерів – Азора Гіста та Джеймса Алі Башира, який розробив план на бій, в який повірила вся наша команда. Я знав, що люди судитимуть мене по бою з Чарльзом Девісом, і це спрацює на мою користь.

А що трапилось в тому поєдинку з Девісом? Мене шокувало те, що ти з ним побився лише внічию, враховуючи як добре ти виглядав в обох боях проти Туа.

Я був хворий, але мені треба було виходити на ринг. Я думав, що поб’ю його навіть в такому стані. Я помилявся. Мені не треба було з ним битися, коли я був хворий. Не можна сказати, що я недооцінив Девіса, я переоцінив себе.

Повертаючись до Туа: я помітив, що в другому поєдинку він важив на 3 кг більше, ніж в першому. Як вважаєш, фізична форма підвела його цього разу?

Його вага ніяк не вплинула на результат бою. Цього разу він був сильнішим, він тренувався важче. Він був здоровішим. В першому бою він виглядав обезводненим. Знаю, що тоді він хотів справити враження на всіх, підійшовши до бою з легкою вагою. Цього разу він не думав про це. Думаю, що вони з тренером працювали над силою удару, не задумуючись особливо про вагу.

З твоїх слів здається, що Туа був сильнішим в другому бою. Ти відчував це по його ударах? Як взагалі ти оцінюєш силу його удару?

Люди завжди питають мене про це, і це одне з найбільш безглуздих питань, які я коли-небудь чув. Кожен супертяж має сильний удар. Навіть Кевін Джонсон, якого вважають слабким панчером, має сильний удар, якщо добре влучить. Туа ж зламав мені щелепу, чи треба ще щось казати? Всі важковаговики сильно б’ють.

Туа зламав тобі щелепу в останньому раунді, тож ти, звісно, мав відчути той удар. Розкажи нам про той епізод.

В одинадцятому раунді Девід влучив кілька дуже хороших ударів, і я думаю, що не встиг відновитись від них до початку дванадцятого. Я знав, що перемога в моїй кишені, якщо я протримаюсь до кінця двобою. Але він піймав мене хорошою комбінацією і звалив на настил. Крім того, він знаходився в такій позиції, що його правий удар влучив в праву сторону моєї щелепи, що збільшило шкоду від удару. Я довго не знав, що моя щелепа зламана. На післяматчевій прес-конференції я знав, що моя щелепа пошкоджена, але я не знав, що вона була зламана.

Повертаючись до твого тренувального табору: з ким ти спарингував?

В спарингах я працював над швидкістю. Протягом першого місяця підготовки я спарингував з маленькими агресивними хлопцями і працював над джебом та лівим боковим. Я також працював над ухилами та контратаками. Я спарингував з середньоваговиками, такими як Павел Волак. Робота з легшими хлопцями дозволила мені підвищити свою швидкість. Я також спарингував з напівтяжами та супертяжами.

Ти також казав, що продивився багато старих поєдинків, готуючись до бою з Туа.

Я подивився бої Алі – Фрезер-3 та Дуглас – Тайсон, щоб зрозуміти як використовувати джеб в бою з панчером. Я також переглянув бої Туа з Айком Айбібучі та Ленноксом Люісом. Особливо багато цінної інформації я отримав з бою Туа проти Льюіса. Я зрозумів, що Девід не матиме шансів на перемогу, якщо йому не вдасться прорватися на ближню дистанцію.

Вивчення боїв Туа дало тобі і твоєму тренеру знання, як впоратися з лівим хуком Туа. Розкажи нам про це.

Ми помітили, що більшість суперників Туа рухались ліворуч, щоб уникнути його лівого хука. Але ми побачили, що він завдає дуже розмашисті ліві бокові, які можуть зачепити вас, якщо ви рухаєтесь ліворуч, особливо якщо ваші руки в цей час опущені. Тож в бою з Девідом я рухався праворуч від себе, назустріч його хуку. Думаю, він був здивований цим. Крім того, рухаючись праворуч, я ставив себе у краще положення для того, об завдати свій удар правою.

Ти також казав, що робота ніг стала дуже важливим фактором в бою з Туа. Як ти так добре рухаєшся в сорок років? Кажуть, що першим, що втрачає боєць з віком, стає якраз робота ніг. Ти згоден з цим?

Ні. Мені не важко було працювати над роботою ніг під час підготовки до цього бою. По-перше, я повністю відмовився від сексу на час підготовки, і це допомогло мені. По-друге, робота ніг завжди була моєю сильною стороною. А те, що кажуть, ніби першою річчю, яку втрачає боксер з віком, є робота ніг – це міф. Раніше, можливо, так і здавалось, але зараз  ми маємо більше інформації, більше випробуваних систем підготовки.

Зараз багато елітних супертяжів або близькі до сорока років, або перетнули цю відмітку. Це дійсно дивує. Коли я починав цікавитись боксом, бійці вважалися “старими” по досягненню 30-річного віку, а в 35 більшість боксерів вже були на пенсії. Зараз же все по-іншому… Що змінилось?

Зараз в 40 років ти почуваєшся, як тоді в 30. Тому що зараз у нас є різні харчові добавки, краща медицина, тренери, дієти, технології, більше уваги приділяється здоровому способу життя, відмові від паління. Ми живемо в іншу еру. Крім того, не слід забувати, що зараз жорсткіші правила, щодо жорсткості рукавичок і довшого періоду відпочинку між боями.

Чесно кажучи, я не думав, що судді віддадуть тобі перемогу в Новій Зеландії. Ти здивований чесністю представників Феміди?

Я не хвилювався з приводу суддівства, тому що всі ці питання були грамотно прописані в моєму контракті. Трьома найважливішими речами, які мене хвилювали, були судді, рукавички і розмір рингу. Один суддя мав обов’язково бути зі США, а ще один – з нейтральної країни. Ми повинні були битися в 10-унцієвих рукавичках фірми Еверласт, і бій мав відбуватись на шестиметровому ринзі. Як тільки ці речі були прописані в контракті, я знав, що все буде гаразд. Я бачив, що бій Туа з Деметрісом Кінгом відбувався на п’ятиметровому ринзі, тож я вирішив включити пункт в контракт, що в поєдинку зі мною ринг має бути великим.

В тебе були якісь суперечності з Седріком Кушнером стосовно його поведінки в ринг сайді.

Так, в дванадцятому раунді, коли я впав, я оглянувся навкруги. Першим, кого я побачив, був Седрік Кушнер, який стрибав від радості. Він підстрибнув ледь не до стелі. Тільки подумайте: він важить близько 160 кг, і при цьому з так легко злетів до небес від радості. Це так мене образило. Це дійсно мотивувало мене піднятися з нокдауну. Після бою я сказав йому: “Ти втратив багато поваги з мого боку”.

Отже, така поведінка Кушнера дуже розізлила тебе. Він є промоутером обох вас, але, судячи з усього, мав великі надії на Туа.

Я розумію, що в нього був великий контракт з Туа, але він повинен був вести себе, як бізнесмен. Я ніколи не бачив, щоб Дон Кінг витворяв щось подібне. Навіть коли ти перемагаєш бійця Кінга, він поводить себе, як бізнесмен. А Седрік вів себе зовсім по-іншому. Це так мене образило. Я можу розповісти вам ось що: колись давно Седрік лежав у лікарні протягом двох місяців. Він переніс п’ять операцій за три тижні. Він дійсно був в поганому стані. Я зі своєю дівчиною відвідували його, приносили йому пироги. Я відвідував його п’ять чи шість разів, поки він був у лікарні. Це не мало жодного відношення до боксу, я просто вів себе, як друг. І після всього цього бачити, як він зрадів, коли Туа відправив мене на підлогу… Я був дуже злий.

Ви з Кушнером обговорили цей епізод пізніше?

Я сказав йому, що він вів себе зовсім неправильно.  Він погодився. Він зізнався, що був неправий. І я поважаю його за це.

Отже, ви зараз в непоганих відносинах, наскільки я розумію.

Наші відносини – це відносини двох бізнес-партнерів. Такими й повинні бути відносини між промоутером і бійцем. Моя порада молодим боксерам: вони повинні усвідомити, що промоутер – це їх бізнес-партнер, а не бос. Як тільки боєць зрозуміє це, він опиняється у вигіднішій позиції.

Кушнер хотів організувати тобі бій з Тайсоном Ф’юрі, але його промоутерів не зацікавив цей поєдинок. На мою ж думку, це був би чудовий бій. Що скажеш?

Седрік дзвонив людям Ф’юрі, але вони не зацікавились таким боєм. Що ж, це їхня справа. Мій тренер говорив мені, що Ф’юрі буде хорошим опонентом для мене.

На Фейсбуці багато фанів пишуть тобі, що ти маєш зустрітися з Арреолою.

Вони питають мене, чи я хочу зустрітися з Крісом. Так, я хочу. Але гонорар за цей бій повинен бути високим, і це повинен бути відбірковий поєдинок, переможець якого став би офіційним претендентом натитул чемпіона світу за однією з версій.

На Eastsideboxing.com було багато статей про тебе раніше. Як ти знаєш, фани можуть писати все, що їм заманеться в коментарях до статей. Наскільки я знаю, деякі занадто відверті коментарі привернули твою увагу.

Мені просто не подобається, що хлопці, які коментують, не мають ніякого права казати такі речі, які вони кажуть. Ті, хто так сильно критикує бійців, самі не завдали жодного удару в своєму житті. Вони тупарі з великої букви “Т”. У них, напевно, є пивні животи, і їх можуть побити навіть дівчата. Я хотів би, щоб те, що вони пишуть в коментарях, вони сказали мені прямо в обличчя. І тоді я попрошу Господа пробачити мене.

Я розмовляв з кількома відомими боксерами, яких також дуже дратують деякі “коментатори”. Шеннон Бріггс деколи пише сюди, і відповідає найбільш завзятим з них.

Коли я думаю про всіх цих критиканів, я хочу, щоб мені дали всього три хвилини на бій з одним з них. Вони говорять так багато лайна, але не змогли б розчавити й виноградину. Дайте мені п’ять хвилин з кимось з них. Без рукавичок, без рингу, без рефері… в темному провулку, чи ще десь. Просто організуйте мені таку зустріч.

 

Джерело: Eastsideboxing.com

Оцените статью
BoxingNews Украина
Залишити відповідь

Нажимая на кнопку "Отправить комментарий", я даю согласие на обработку персональных данных и принимаю политику конфиденциальности.