Чонсі Веллівер: Американські промоутери не хочуть вкладати гроші в тяжів

Чонсі Веллівер – дуже неординарна особистість в сучасному боксі. Він звичайно, не є боксером “старої школи”, але поглянувши на список його боїв, ви відчуєте якесь відлуння середини минулого століття. І справа не тільки в надзвичайній активності Чонсі – у віці 28 років на його рахунку аж 59 боїв (49-5-5, 19 КО), а в тому, що він їздить по різним країнам – США, Нова Зеландія, Китай – і проводячи в кожній з них бої, стає місцевим улюбленцем. Чонсі – “свій хлопець” для багатьох, при спілкуванні з ним ви не відчуєте зверхності Веллівера.

Що ж стосується боксерських якостей Чонсі, то Веллівер ще не досяг топ рівня, незважаючи на високі місця в рейтингах (в WBC він 8-й, в WBO – 10-й), і невідомо, чи коли-небудь досягне. Але він прогресує доволі хорошими темпами – за два роки Чонсі скинув 20 кг зайвої ваги, почав тренуватись під керівництвом відомого у минулому боксера Джо Хіппа та й досвід роботи спаринг-партнером у таких хлопців, як Девід Туа, Шеннон Бріггс, Роберт Хеленіус, і навіть брати Клички та Майк Тайсон (з яким Чонсі спарингу вав на самому початку своєї кар’єри) дається взнаки.

3 жовтня в Китаї Чонсі Веллівер зустрінеться з досвідченим джорніменом Робом Келловеєм (71-12-2, 57 КО). Перед вильотом до Піднебесної Веллівер дав інтерв’ю нашим американським колегам з сайту 8countnews.com. Найцікавіші моменти цього інтерв’ю ми й пропонуємо вашій увазі.

Ти повертаєшся в Китай, розкажи, що собою являє бокс в тих місцях?

Бокс чекає чудове майбутнє в Китаї – діти дуже люблять цей вид спорту. Багато дітей тренуються разом з нами, працюючи по 2-3 рази на день в неймовірну спеку. Мені подобається їхній потенціал.

Твоїм суперником стане досвідчений Роб Келловей. Як, на твою думку, розвиватиметься цей бій?

Роб – дуже досвідчений боксер, а я лише починаю вчитися, незважаючи на те, що провів вже 59 боїв. На початку кар’єри я несерйозно відносився до тренувань, не слухав вказівок своїх тренерів. Зараз мій новий тренер Джо Хіпп говорить мені ті ж самі речі, але тепер я вже прислухаюсь до його порад. І це починає допомагати мені в боях. Що ж до бою з Келловеєм, то, думаю, я нокаутую його в середніх раундах.

Тобі тільки 28, а ти вже провів 59 боїв. Коли, на твою думку, ти почнеш отримувати увагу, на яку заслуговуєш? Які твої плани на найближче майбутнє? З ким би ти хотів зустрітися?

В мене хороший рекорд, але я не бився з елітними боксерами. Як я вже казав, раніше я несерйозно відносився до боксу. Зараз же я вважаю, що якщо буду працювати над собою, то отримаю увагу фанів боксу. Це буде нелегко зробити, але я впевнений, що мені це вдасться. Мені хотілося б зустрітися з Девідом Туа, Шенноном Бріггсом чи Олівером Макколлом. Люди кажуть, що я ще не готовий до титульного бою. Тож давайте я доведу свою готовність в боях проти цих хлопців.

Я спілкувався з Келловеєм, і він дуже хороша людина. Він збирався присвятити себе тренерській роботі, але ти все-таки витягнув його на ще один бій.

Келловей – хороший боксер. Він, звичайно, вже не знаходиться в розквіті сил, та це не значить, що він “мішок”. Він володіє потужним ударом, і завжди веде бій агресивно. Тому сподіваюся, що ми з Робом подаруємо незабутній бій китайській публіці, і що я переможу ефектним нокаутом.

Ти збираєшся провести поєдинок в Америці найближчим часом?

Так, я проведу поєдинок в США наприкінці року. Мені пропонували провести бої в Дубаі, Росії, Бразилії, ще один в Китаї. Так що буду достатньо зайнятий. Я не кажу, що вдасться організувати бої у всіх цих країнах, але один чи два додаткових поєдинки буде якраз вдосталь.

Всі критикують надважку вагу. Всі кажуть, що окрім Кличків, сильних боксерів не залишилось. Але я не погоджуюсь, на мою думку, є багато хороших тяжів, які просто недостатньо розкручені.

Згоден. Американські промоутери не хочуть вкладати гроші в тяжів. Їм простіше розкрутити мексиканців з легких категорій, які погоджуються на дуже маленькі гонорари і в той же час збирають велику аудиторію своїх співвітчизників.

Ти виграв 14 боїв підряд. Це повинно збільшити повагу до тебе?

Думаю, так. Хоча люди все одно критикуватимуть рівень моєї опозиції. Я ж скажу, що хоч  повільно, але впевнено, рівень моїх опонентів зростає. Я взагалі вважаю, що моя кар’єра почалась після бою з Солісом – саме тоді я зрозумів, що можу битися.

Це була твоя остання поразка, і Соліс – боєць топ-рівня. Деколи ти вчишся на поразках.

Ця поразка навчила мене багатьом речам. Перед боєм я просто хотів заробити трохи грошей. Але вже під час першого раунду я зрозумів, що можу змагатися з боксером топ-рівня, олімпійським чемпіоном.

Оцените статью
BoxingNews Украина
Залишити відповідь

Нажимая на кнопку "Отправить комментарий", я даю согласие на обработку персональных данных и принимаю политику конфиденциальности.