Стюард: Я домовився з Кличками, що у випадку повернення Льюіса, я працюватиму в його куті

В інтерв’ю нашим американським колегам Дженні Джей та Джеффрі Чіані тренер Володимира Кличка Емануель Стюард поділився своїми думками стосовно наступного суперника Володимира, француза Жана Марка Мормека а також розповів про Бернарда Хопкінса, Антоніо Тарвера та Леннокса Льюіса.

Отже, Емануеле, хто стане наступним суперником Володимира в грудні? Ходять чутки, що він битиметься з Мормеком, чи можете ви підтвердити це?

Я чув багато імен, і я сказав Володимиру, що його не критикуватимуть за будь-який вибір. Просто надважкий дивізіон перебуває не в найкращому стані. Тому, хто б не став наступним суперником Володимира, це не матиме особливого значення. Ніхто не може підігріти інтерес до бою так, я к Девід Хей.

 

З вашої точки зору, бій Володимира з Антоніо Тарвером може викликати більший інтерес в американської публіки, ніж інші бої Кличка-молодшого?

По-перше, мені хотілося б, щоб Володимир знову повернувся на американський ринг. Там вибір суперників для нас буде невеликим – це Антоніо Тарвер та Кріс Арреола. І бій з Тарвером викликав би найбільший інтерес, оскільки Антоніо вміє привертати увагу публіки. Він – один з найкращих “треш-токерів” в історії боксу.

Емануель, ви були одним з головних ньюзмейкерів на минулому тижні, коли стало відомо, що ви не тренуватимете Чеда Доусона до бою з Бернардом Хопкінсом. Вам буде цікаво дивитися цей бій просто як глядачеві?

Так, цей бій є дуже інтригуючим, як на мене, тому що Хопкінс уникав його достатньо довго. Всі казали, що Бернард боїться Чеда, але мені так ніколи не здавалося. Я думав, що Хопкінс не хотів цього бою, тому що відчував, що він буде непростим, в той час як гроші можна було отримати невеликі. Ось чому він не хотів цього бою. Але зараз ситуація склалась таким чином, що бій з Доусоном був частиною угоди про бій-реванш з Паскалем, і саме через це Бернард погодився на цей поєдинок. Мені завжди здавалося, що стилістично Доусон є незручним суперником для Хопкінса, але Бернард – дуже розумний боксер, і він є бійцем старої школи. Крім того, вся його команда – тренер Назім Річардсон, катмен – всі вони є людьми старої школи в боксі. В Хопкінса дуже хороша команда, яка має прекрасне стратегічне мислення.

Щодо Чеда, то я знаю, що тепер його тренуватиме Джон Скаллі. І я вважаю, що це чудовий вибір, оскільки Скаллі – хороший тренер. Але я не можу передбачити результат бою, оскільки Доусон ніколи не відзначався стабільністю. А в бою з Хопкінсом треба завжди бути сфокусованим на 100% протягом всіх 36-ти хвилин поєдинку, тому що Бернард – дуже сильний як фізично, так і ментально, і дуже розумний до того ж. Але Чед все одно залишається дуже небезпечним для будь-кого, незалежно від того, тренуватиму його я, чи хтось інший. Доусон – молодий, має дуже швидкі руки, хороші рефлекси, і є шульгою до того ж. Він буде небезпечним для Хопкінса, тому Бернард, на мою думку, буде дуже сфокусованим і вестиме бій вкрай інтенсивно.

Добре, Емануеле, в нас є ще кілька питань для вас. Всі зірки сучасного боксу вікові. Пак’яо, Мейвезер, Мартінес, Хопкінс, брати Клички – їм всім за 30, а декому й за 40. На вашу думку, хто зможе замінити їх? Про кого з сучасних молодих боксерів ми говоритимемо через 10 років?

Є багато хороших молодих хлопців на підході. Той же Донейр. Просто в нього ще не було нагоди продемонструвати свій талант ширшій аудиторії. Я бував на багатьох вечорах боксу і бачив, що в світі є багато перспективних боксерів. На жаль це стосується лише легших вагових категорій, він напівсередньої ваги і нижче. В середній вазі, і особливо в надважкій з цим складніше.

Емануель, зараз ведеться дискусія між фанам, хто ж видатніший боксер – Володимир чи Віталій? Хто, на вашу думку, заслуговує вищого місця в історії боксу?

Знаєте, статистика каже, що Віталій. Він був попереду за очками у всіх своїх боях, ніколи нікому не вдавалося похитнути його. Багато людей дивляться на поразки Володимира нокаутом, і роблять висновки, виходячи з них. Але Володимир більш талановитий, більш обдарований, має кращу координацію, ніж Віталій. Буде дуже цікаво порівнювати двох видатних братів і сперечатися, хто ж з них кращий. Самі Клички насолоджуються цією дискусією. Вони все ще змагаються між собою заочно. Віталій був дуже розчарований тим, що йому не вдалося зустрітися з Хеєм, тому він хоче побити його ще сильніше, ніж це зробив Володимир. Але я не думаю, що брати битимуться між собою – Володимир сказав, що бій між ними був би неймовірно брутальним, і що хтось би з них отримав значні пошкодження. Він сказав це цілком серйозно. Тому брати вирішили ніколи не битись між собою.

Повертаючись же до того, хто з них видатніший – не знаю, багато людей кажуть, що Віталій, тому що він мав один великий бій. Але ж той бій Ленноксу Льюісу він програв, ось в чому річ. Володимир же не мав такого визначального бою. Найголовнішим його поєдинком, на мою думку, був перший бій з Семом Пітером, хоча багато людей забули про це. Якби бій з Хеєм вийшов видовищним і рівним, це було б чудово для Володимира, але цього не сталося.

Емануель, ще одне наше питання стосується Леннокса Льюіса та Віталія Кличка – ви хотіли, щоб реванш між ними все-таки відбувся?

Так. Я сказав Ленноксу після бою: “Ми заборгували Віталію реванш. Деколи ти б’єшся заради слави чи грошей, але цей бій треба провести заради фанів боксу”. І Леннокс погодився. Навіть через рік після того, як Льюіс пішов з боксу, ми з ним говорили про цей бій, і він сказав: “Дивись, він опускає свою праву руку, коли завдає джеб!”. Він говорив так, наче бачив себе у рингу з Віталієм знову, але його жінка сказала: “Ні! З боксом покінчено!” Це було однією з умов їхнього одруження. Вона не хотіла, щоб він знову виходив на ринг, але сам Леннокс хотів повернутись, і якби вони з Віталієм зустрілись в реванші, це був би неймовірно видовищний поєдинок. Думаю, якби повторний бій відбувся за півроку після першого,  Леннокс все-таки переміг би, тому що мав би більше часу підготуватися до боксера таких великих розмірів. Ще раз скажу, що другий бій Льюіса з Віталієм став би великим поєдинком. Але через два роки після першого бою я сказав Ленноксу: “Забудь про це, зараз вже занадто пізно”.

Коли ж Віталій пішов з боксу, я сказав Люісу: “Якщо Віталій і ти вирішите повернутися, вам треба буде зустрітися між собою”. Якби вони зустрілись в реванші, я б, природно, працював би в кутку Леннокса. Перед початком роботи з Володимиром ми домовились з братами, що у випадку повернення Льюіса і його бою проти будь-кого з Кличків, я буду працювати в кутку Леннокса. Брати мене зрозуміли.

Оцените статью
BoxingNews Украина
Залишити відповідь

Нажимая на кнопку "Отправить комментарий", я даю согласие на обработку персональных данных и принимаю политику конфиденциальности.