Новини боксу

 

2Boxingnews.com.ua пропонує своїм читачам переклад статті одного з кращих американських боксерських аналітиків Френка Лотьєрзо, присвячену підсумкам бою Володимира Кличка з Ентоні Джошуа:

Джошуа проти Кличка - справжня класика. Одні прогнозували, що Джошуа виграє цей бій швидко (сам Лотьерзо прогнозував перемогу Джошуа нокаутом в другому раунді - boxingnews.com.ua), інші думали, що це буде повільний вальс з масою клінчів. Одні говорили, що виходити на цей бій занадто рано для Джошуа, інші - що занадто пізно для Кличка. Що стосується другого, то тут виявилися частково правими як одні, так і інші, але що стосується першого, то бій виявився набагато більш насиченим і видовищним, ніж будь-хто міг припустити. Перед боєм я говорив, що обидва б'ють занадто сильно, щоб бій пройшов повну дистанцію. Але я не міг собі уявити, що це буде битва на межі, що обидва бійця будуть падати і після цього повертати собі контроль над боєм.

Давайте спочатку про Володимира Кличка. Про його ударну потужність з обох рук добре знають всі, але тепер більше ніхто не зможе поставити під сумнів його серце, його розум і його приналежність до когорти найвидатніших супертяжів в історії боксу. І якщо Ентоні Джошуа в майбутньому теж досягне величі, то значна частка заслуги в цьому буде належати саме Володимиру Кличку, який поставив його на грань, змусивши його дати відповіді на питання, в своїй здатності відповісти на які і сам Ей Джей не був упевнений перед боєм.

Кличко провів, можливо, найбільш збалансований бій своєї видатної кар'єри проти найкращого суперника, з яким йому доводилося зустрічатися. Володимир вийшов битися, і він знав, що йому потрібно робити. Його стратегія, побудована на роботі лівою рукою, дозволяла йому йти вперед, що йому й було потрібно - адже він знав, що якщо дозволить Джошуа працювати першим номером, то у нього будуть проблеми. Механіка рухів Кличка трохи сковувала його в атаці, але, з іншого боку, вона не давала Джошуа дістатися до нього, що дозволило йому затягнути бій в ту фазу, де почав позначатися його досвід.

Робота ніг Кличко в поєднанні з його фінтами знижували агресію і напористість Джошуа. І Володимир побудував бій блискуче з точки зору стратегії. Його робота ніг і енергійність перевершили всі передматчеві очікування. Коли Джошуа піймав його в п'ятому раунді, і він впав, всі подумали, що бій закінчено. Але Кличко піднявся і влаштував Джошуа таке побиття, що я був змушений віддати цей раунд Джошуа тільки з рахунком 10:9 (а не 10:8, як рахуються раунди, в яких боксер відправив свого опонента в нокдаун - boxingnews.com.ua). У наступному раунді, коли він відправив Джоуша в нокдаун, можливо, боязнь Володимира витратити всю свою енергію, якщо він піде ва-банк, дозволила Джошуа вижити і перегрупуватися. На жаль для Кличка, Джошуа, який здавався повністю витраченим, зловив друге дихання і почав форсувати події в рингу, що вилилося в його дострокову перемогу в 11-му раунді.

Володимир Кличко програв, але, безумовно, відродив свою велич. Він хороший хлопець, і я впевнений, що історія боксу буде до нього прихильна, враховуючи десять років його повного домінування і феноменальний виступ проти найкращого супертяжа в світі, який наближається до свого піку (Ентоні Джошуа - boxingnews.com.ua). Настав час визнати боксерської публіці, що коли він сфокусований і в хорошій формі, Володимир Кличко був би вкрай важким суперником для будь-якого супертяжа в історії.

А що ж Ентоні Джошуа? Поза рингом, базуючись на тому, як він виглядає, на його особистісних якостях, його м'язах і усмішці, можна сказати, що він відповідає всім вимогам публіки. Але питання щодо Джошуа стосувалися іншого - наскільки він хороший в рингу? Ми знали, що він вміє боксувати, що він в хорошій формі, і що він сильно б'є з обох рук. А також те, що у нього в арсеналі є всі можливі удари, і що він розумний боксер.

У бою з Володимиром я побачив те, що не бачив ніколи ні від одного з попередніх суперників Кличка - від завдавав настільки важкі удари по корпусу Володимира, що після декількох раундів у того на тілі виднілися сліди від цих ударів. І, повірте, ці удари по корпусу позначилися в подальшому і зіграли свою роль в його дострокової перемоги.

Ми також знали, що до 29 квітня Джошуа не бився з серйозними суперниками, і головні питання, які критики ставлять щодо потенційних суперзірок, такі: кого вони побили, як вони тримають удар, чи можуть вони впоратися з труднощами, і чи можуть вони піднятися з настилу рингу і перемогти? Джошуа відповів на кожне з цих питань.

Майк Тайсон і Леннокс Льюїс - два, безумовно, великих боксера - ніколи не вигравали бої після того, як опинялися на настилі рингу. І жоден з великих супертяжів не стикався з настільки досвідченим і небезпечним суперником, як Володимир Кличко, в своєму 19-му бою на профі-рингу. Джошуа ж все це зробив. І те, як пройшов бій, послужить для нього значно кращу службу, ніж якби він знищив Кличка за два раунди.

У перших чотирьох раундах, відчуваючи, що накидатися на Кличка - нерозважливо, Джошуа боксував і справлявся з тим, що йому задавав Кличко. У п'ятому раунді він пішов вперед і звалив Володимира. Ось тільки він недооцінив Кличко, вважаючи, що з ним покінчено. Кличко встав і перебив Ей Джея в решти раунду, а потім звалив його, серйозно потрясши, в шостому. У шостому раунді здавалося, що Джошуа був спустошений емоційно і програє достроково.

У 7-му і 8-му раундах Джошуа здавався втомленим, і нічого не віщувало його повернення. І тут зіграли роль два фактори: 1) Кличко діяв не дуже жорстко; 2) Джошуа навчився битися і виживати в стані втоми і потрясіння, сподіваючись на друге дихання, хоч і не будучи впевненим у ньому. У десятому раунді Джошуа почав повертатися і завдавати ударів у відповідь. Боксуючи розумно з слушні дистанції, він починає вигравати діставати Володимира джебом. Десятий раунд був досить рівним, але самому його кінці Кличко дістав Джошуа важким ударом правою. Після 10-ти раундів Джошуа лідирував на моїй карті з перевагою в одне очко. Що б там не рахували судді, доля бою ще не була вирішена.

У 11-му раунді Джошуа спіймав Кличка найсильнішим правим аперкотом при спробі Володимира увійти в клінч - Кличко був реально вражений і ще двічі виявився нокдауні перед зупинкою бою на позначці 2 хвилини 25 секунд. Я думаю, що зупинка бою була трохи поспішною, але я сумніваюся, що Володимир зміг би пережитий ще 35 секунд, які залишалися до кінця раунду. Джошуа здобув видатну перемогу і, можливо, ознаменував початок нової ери в надважкій вазі.

Після бою я читав, що деякі вже не такої високої думки про Джошуа, як до бою. Інші кажуть, що він не тримає удар, або що у нього погана витривалість - я не згоден ні з одним, ні з іншим. Насправді, зараз я ще більше переконаний в тому, що Джошуа стане великим боксером, ніж до бою з Кличком.

Для початку потрібно сказати, що Джошуа дуже сильний як ментально, так і фізично. Так, його можна звалити, але нокаутувати або вселити в нього впевненість у тому, що він програє - це вже зовсім інше. Те, що він виглядав абсолютно виснаженим в кінці сьомого раунду, але потім повернувся і зупинив Кличка наприкінці бою, показує те, що він не тільки вміє битися, а й те, що він любить битися. Джошуа показав всьому боксерському світові, що він може піднятися з настилу рингу і впоратися з труднощами. І зробив він це в бою з найсильнішим панчером і найдосвідченішим бійцем в дивізіоні. Я сумніваюся, що є хоч один супертяж, здатний створити Джошуа такі труднощі, які йому створив Кличко.

Я бачив, що деякі пишуть, нібито Деонтей Вайлдер побив би Джошуа, і що його стиль складніший для Джошуа, ніж стиль Кличка. Ви це реально? У мене інша думка. Кличко б'є сильніше за Вайлдера з обох рук - так, і з правої теж. Володимир більш точний, він сильніший фізично за Вайдера, і по ньому значно складніше вулчити. До того ж, він бився з набагато більш сильною опозицією і перемагав її. Але бій Джошуа з Вайлдером буде цікаво подивитися в майбутньому.

Ентоні Джоуша відповів на всі питання, які тільки могли задати критики перед боєм з Кличком, і тепер він стане набагато кращим, знаючи відповіді на питання, про які перед боєм він міг тільки припускати. Ей Джей - найкращий в надважкому дивізіоні, навіть не сумнівайтеся в цьому. І, як Майк Тайсон цієї ери, Джошуа хоч і буде великим фаворитом в будь-якому своєму бою, всі будуть чекати цих поєдинків.

Ну, і наостанок: післяматчеве інтерв'ю Джошуа стало ще одним доказом його природженої харизми. Те, як він викликав підтримку публіки, а потім викликав на бій Тайсона Ф'юрі, було геніально. Майстерність Джошуа, його жорсткість, особисті якості та бажання приймати найбільші виклики гарантують те, що надважкий дивізіон чекають хороші часи в найближчому майбутньому.

Володимир Кличко зміцнив свою спадщину, а Ентоні Джошуа відповів на всі питання щодо того, що він за боєць.

Читайте також: Вік Кличко і реванш з Джошуа: місія нездійсненна?

 

Створення сайтів за 100$
Деталі на luxsite.org.ua

Новини

Написано 25 квітня 2018, 21.27 by Boxing News
Російський суперважковаговик Олександр Повєткін в інтерв'ю "КП" розповів про те, з ким із боксерів він хотів би помірятися силами в рингу найбільше. Варто...

Аналітика

Написано 02 квітня 2018, 15.09 by Boxing News
Легендарні супертяжі Леннокс Льюїс і Володимир Кличко, напевно, не стали б настільки легендарними, якби продовжували боксувати в такому стилі, як на...

Інтерв'ю

Написано 11 травня 2017, 20.27 by Boxing News
Катмен українського супертяжа Володимира Кличка Джейкоб Дюран в дуже цікавому інтерв'ю Professional Fighters League поділився своїми враженнями від бою...
292220

Фото

Написано 25 квітня 2018, 17.01 by Boxing News
Колишній чемпіон світу в надважкій вазі британець Тайсон Ф'юрі (25-0, 18 КО) продовжує підготовку до свого повернення на ринг, запланованого на 9 червня....
Написано 22 квітня 2018, 21.24 by Boxing News
Три покоління чоловічої половини родини Джошуа на одному фото:
Написано 17 квітня 2018, 12.49 by Boxing News
Чемпіон світу за версією WBO у другій напівлегкій вазі українець Василь Ломаченко продовжує підготовку до бою з чемпіоном світу за версією WBA в легкій...

Відео

Написано 25 квітня 2018, 13.00 by Boxing News
Чемпіон світу за версією WBO в другій напівлегкій вазі українець Василь Ломаченко провів відкрите тренування за 2,5 тижні до бою з чемпіоном світу за...
Написано 24 квітня 2018, 15.00 by Boxing News
Американський супертяж Брайнт Дженнінгс (22-2, 13 КО) завершує підготовку до бою зі своїм співвітчизником Джоєм Давейко (19-4-2, 11...
Написано 22 квітня 2018, 21.04 by Boxing News
17 років тому відбувся перший бій Леннокса Льюїса з Хасимом Рахманом, який закінчився сенсаційною перемогою Рахмана чистим нокаутом в п'ятому...
UkrainianRussianEnglish (United Kingdom)