Новини боксу

 

2Boxingnews.com.ua пропонує своїм читачам переклад статті одного з кращих американських боксерських аналітиків Френка Лотьєрзо, присвячену підсумкам бою Володимира Кличка з Ентоні Джошуа:

Джошуа проти Кличка - справжня класика. Одні прогнозували, що Джошуа виграє цей бій швидко (сам Лотьерзо прогнозував перемогу Джошуа нокаутом в другому раунді - boxingnews.com.ua), інші думали, що це буде повільний вальс з масою клінчів. Одні говорили, що виходити на цей бій занадто рано для Джошуа, інші - що занадто пізно для Кличка. Що стосується другого, то тут виявилися частково правими як одні, так і інші, але що стосується першого, то бій виявився набагато більш насиченим і видовищним, ніж будь-хто міг припустити. Перед боєм я говорив, що обидва б'ють занадто сильно, щоб бій пройшов повну дистанцію. Але я не міг собі уявити, що це буде битва на межі, що обидва бійця будуть падати і після цього повертати собі контроль над боєм.

Давайте спочатку про Володимира Кличка. Про його ударну потужність з обох рук добре знають всі, але тепер більше ніхто не зможе поставити під сумнів його серце, його розум і його приналежність до когорти найвидатніших супертяжів в історії боксу. І якщо Ентоні Джошуа в майбутньому теж досягне величі, то значна частка заслуги в цьому буде належати саме Володимиру Кличку, який поставив його на грань, змусивши його дати відповіді на питання, в своїй здатності відповісти на які і сам Ей Джей не був упевнений перед боєм.

Кличко провів, можливо, найбільш збалансований бій своєї видатної кар'єри проти найкращого суперника, з яким йому доводилося зустрічатися. Володимир вийшов битися, і він знав, що йому потрібно робити. Його стратегія, побудована на роботі лівою рукою, дозволяла йому йти вперед, що йому й було потрібно - адже він знав, що якщо дозволить Джошуа працювати першим номером, то у нього будуть проблеми. Механіка рухів Кличка трохи сковувала його в атаці, але, з іншого боку, вона не давала Джошуа дістатися до нього, що дозволило йому затягнути бій в ту фазу, де почав позначатися його досвід.

Робота ніг Кличко в поєднанні з його фінтами знижували агресію і напористість Джошуа. І Володимир побудував бій блискуче з точки зору стратегії. Його робота ніг і енергійність перевершили всі передматчеві очікування. Коли Джошуа піймав його в п'ятому раунді, і він впав, всі подумали, що бій закінчено. Але Кличко піднявся і влаштував Джошуа таке побиття, що я був змушений віддати цей раунд Джошуа тільки з рахунком 10:9 (а не 10:8, як рахуються раунди, в яких боксер відправив свого опонента в нокдаун - boxingnews.com.ua). У наступному раунді, коли він відправив Джоуша в нокдаун, можливо, боязнь Володимира витратити всю свою енергію, якщо він піде ва-банк, дозволила Джошуа вижити і перегрупуватися. На жаль для Кличка, Джошуа, який здавався повністю витраченим, зловив друге дихання і почав форсувати події в рингу, що вилилося в його дострокову перемогу в 11-му раунді.

Володимир Кличко програв, але, безумовно, відродив свою велич. Він хороший хлопець, і я впевнений, що історія боксу буде до нього прихильна, враховуючи десять років його повного домінування і феноменальний виступ проти найкращого супертяжа в світі, який наближається до свого піку (Ентоні Джошуа - boxingnews.com.ua). Настав час визнати боксерської публіці, що коли він сфокусований і в хорошій формі, Володимир Кличко був би вкрай важким суперником для будь-якого супертяжа в історії.

А що ж Ентоні Джошуа? Поза рингом, базуючись на тому, як він виглядає, на його особистісних якостях, його м'язах і усмішці, можна сказати, що він відповідає всім вимогам публіки. Але питання щодо Джошуа стосувалися іншого - наскільки він хороший в рингу? Ми знали, що він вміє боксувати, що він в хорошій формі, і що він сильно б'є з обох рук. А також те, що у нього в арсеналі є всі можливі удари, і що він розумний боксер.

У бою з Володимиром я побачив те, що не бачив ніколи ні від одного з попередніх суперників Кличка - від завдавав настільки важкі удари по корпусу Володимира, що після декількох раундів у того на тілі виднілися сліди від цих ударів. І, повірте, ці удари по корпусу позначилися в подальшому і зіграли свою роль в його дострокової перемоги.

Ми також знали, що до 29 квітня Джошуа не бився з серйозними суперниками, і головні питання, які критики ставлять щодо потенційних суперзірок, такі: кого вони побили, як вони тримають удар, чи можуть вони впоратися з труднощами, і чи можуть вони піднятися з настилу рингу і перемогти? Джошуа відповів на кожне з цих питань.

Майк Тайсон і Леннокс Льюїс - два, безумовно, великих боксера - ніколи не вигравали бої після того, як опинялися на настилі рингу. І жоден з великих супертяжів не стикався з настільки досвідченим і небезпечним суперником, як Володимир Кличко, в своєму 19-му бою на профі-рингу. Джошуа ж все це зробив. І те, як пройшов бій, послужить для нього значно кращу службу, ніж якби він знищив Кличка за два раунди.

У перших чотирьох раундах, відчуваючи, що накидатися на Кличка - нерозважливо, Джошуа боксував і справлявся з тим, що йому задавав Кличко. У п'ятому раунді він пішов вперед і звалив Володимира. Ось тільки він недооцінив Кличко, вважаючи, що з ним покінчено. Кличко встав і перебив Ей Джея в решти раунду, а потім звалив його, серйозно потрясши, в шостому. У шостому раунді здавалося, що Джошуа був спустошений емоційно і програє достроково.

У 7-му і 8-му раундах Джошуа здавався втомленим, і нічого не віщувало його повернення. І тут зіграли роль два фактори: 1) Кличко діяв не дуже жорстко; 2) Джошуа навчився битися і виживати в стані втоми і потрясіння, сподіваючись на друге дихання, хоч і не будучи впевненим у ньому. У десятому раунді Джошуа почав повертатися і завдавати ударів у відповідь. Боксуючи розумно з слушні дистанції, він починає вигравати діставати Володимира джебом. Десятий раунд був досить рівним, але самому його кінці Кличко дістав Джошуа важким ударом правою. Після 10-ти раундів Джошуа лідирував на моїй карті з перевагою в одне очко. Що б там не рахували судді, доля бою ще не була вирішена.

У 11-му раунді Джошуа спіймав Кличка найсильнішим правим аперкотом при спробі Володимира увійти в клінч - Кличко був реально вражений і ще двічі виявився нокдауні перед зупинкою бою на позначці 2 хвилини 25 секунд. Я думаю, що зупинка бою була трохи поспішною, але я сумніваюся, що Володимир зміг би пережитий ще 35 секунд, які залишалися до кінця раунду. Джошуа здобув видатну перемогу і, можливо, ознаменував початок нової ери в надважкій вазі.

Після бою я читав, що деякі вже не такої високої думки про Джошуа, як до бою. Інші кажуть, що він не тримає удар, або що у нього погана витривалість - я не згоден ні з одним, ні з іншим. Насправді, зараз я ще більше переконаний в тому, що Джошуа стане великим боксером, ніж до бою з Кличком.

Для початку потрібно сказати, що Джошуа дуже сильний як ментально, так і фізично. Так, його можна звалити, але нокаутувати або вселити в нього впевненість у тому, що він програє - це вже зовсім інше. Те, що він виглядав абсолютно виснаженим в кінці сьомого раунду, але потім повернувся і зупинив Кличка наприкінці бою, показує те, що він не тільки вміє битися, а й те, що він любить битися. Джошуа показав всьому боксерському світові, що він може піднятися з настилу рингу і впоратися з труднощами. І зробив він це в бою з найсильнішим панчером і найдосвідченішим бійцем в дивізіоні. Я сумніваюся, що є хоч один супертяж, здатний створити Джошуа такі труднощі, які йому створив Кличко.

Я бачив, що деякі пишуть, нібито Деонтей Вайлдер побив би Джошуа, і що його стиль складніший для Джошуа, ніж стиль Кличка. Ви це реально? У мене інша думка. Кличко б'є сильніше за Вайлдера з обох рук - так, і з правої теж. Володимир більш точний, він сильніший фізично за Вайдера, і по ньому значно складніше вулчити. До того ж, він бився з набагато більш сильною опозицією і перемагав її. Але бій Джошуа з Вайлдером буде цікаво подивитися в майбутньому.

Ентоні Джоуша відповів на всі питання, які тільки могли задати критики перед боєм з Кличком, і тепер він стане набагато кращим, знаючи відповіді на питання, про які перед боєм він міг тільки припускати. Ей Джей - найкращий в надважкому дивізіоні, навіть не сумнівайтеся в цьому. І, як Майк Тайсон цієї ери, Джошуа хоч і буде великим фаворитом в будь-якому своєму бою, всі будуть чекати цих поєдинків.

Ну, і наостанок: післяматчеве інтерв'ю Джошуа стало ще одним доказом його природженої харизми. Те, як він викликав підтримку публіки, а потім викликав на бій Тайсона Ф'юрі, було геніально. Майстерність Джошуа, його жорсткість, особисті якості та бажання приймати найбільші виклики гарантують те, що надважкий дивізіон чекають хороші часи в найближчому майбутньому.

Володимир Кличко зміцнив свою спадщину, а Ентоні Джошуа відповів на всі питання щодо того, що він за боєць.

Читайте також: Вік Кличко і реванш з Джошуа: місія нездійсненна?

 

Створення сайтів за 100$
Деталі на luxsite.org.ua

Новини

Написано 16 листопада 2017, 22.42 by Boxing News
16 грудня 2017 року на Льодовій арені (ТРЦ "Термінал", Бровари) відбудеться боксерське шоу компанії братів Кличків "K2 Promotions Ukraine". Денис Берінчик...

Аналітика

Написано 28 жовтня 2017, 21.52 by Boxing News
Сьогодні в Кардіффі відбудуться два дуже цікавих поєдинки за участю боксерів надважкої ваги. У головному бою вечора чемпіон світу за версіями IBF, WBA та...

Інтерв'ю

Написано 11 травня 2017, 20.27 by Boxing News
Катмен українського супертяжа Володимира Кличка Джейкоб Дюран в дуже цікавому інтерв'ю Professional Fighters League поділився своїми враженнями від бою...
241640

Фото

Написано 13 листопада 2017, 13.54 by Boxing News
Легендарний український супертяж Володимир Кличко розмістив на своїй сторінці в Твіттері фото з легендою музики - фронтменом знаменитої німецької групи...
Написано 08 листопада 2017, 13.21 by Boxing News
Колишній дворазовий чемпіон світу в надважкій вазі українець Володимир Кличко виступив на технологічній конференції Web Summit в столиці Португалії...
Написано 04 листопада 2017, 22.07 by Boxing News
Чемпіон світу за версією WBO в другій напівлегкій вазі українець Василь Ломаченко, готуючись до бою з кубинцем Гільєрмо Рігондо, спарингує з одним з...

Відео

Написано 17 листопада 2017, 22.38 by Boxing News
Легендарний український надважковаговик Володимир Кличко, який в серпні цього року оголосив про завершення своєї спортивної кар'єри, знову приступив до...
Написано 16 листопада 2017, 23.51 by Boxing News
14 років тому відбувся перший бій Менні Пак'яо з Марко Антоніо Баррерою:
Написано 16 листопада 2017, 23.48 by Boxing News
21 рік тому, 16 листопада 1996 року, Віталій Кличко дебютував на професійному рингу з перемоги нокаутом в другому раунді в бою з Тоні...
UkrainianRussianEnglish (United Kingdom)